A kazahokat legyőzte, a németektől kikapott a Szpari

Öröm és üröm is vegyült a közelmúltban a Nyíregyháza Spartacus törökországi játékába: a kazah élvonalbeli csapatot legyőzték, a németek ellen viszont vereséget szenvedtek.

Az elmúlt esztendőben bronzérmet szerzett FC Tobol Kostanay ellen lépett pályára a törökországi edzőtáborozás során a Nyíregyháza Spartacus – szervezett játékkal és néhány igen mutatós akcióval vezettek, s végül 1-0 eredménnyel győzedelmeskedtek a kazah csapat ellen – írta meg a szon.hu.

Kevésbé alakult viszont szerencsésen a regionális bajnokságban szereplő német csapattal: a bajnokság északi csoportjában 5. helyen álló FSV Wacker 90 Nordhausennel játszott meccs. A nyíregyháziak sort cseréltek a szünetben, míg a németeknek sikerült gólt rúgni. A hajrában szintén rúgtak egyet, ez el is döntötte a végeredményt.

A meccsek alakulása:

Nyíregyháza Spartacus-FC Tobol Kostanay 1-0 (1-0)

Spartacus: Jova (Nagy, 60.) – Nagy J., Fodor (Rubus, 60.), Pejovics, Polényi (Motkó, 65.), Gulyás (Bakos, 63.), Ötvös (Farkas, 80.), Gyurján (Starosta, 46.) , Rezes (Kovács 60.), Tóth Kulcsár 80.), Kártik (Hornyák 60.).

Nyíregyháza Spartacus – FSV Wacker 90 Nordhausen 1-4 (0-2).

Spartacus, 1. félidő: Fadgyas – Nagy J., Fodor, Rubus, Farkas, Bakos, Ötvös, Motkó, Kovács N., Starosta, Hornyák. 2. félidő: Nyíregyháza: Nagy M. – Tóth Á., Rubus, Pejovic, Polényi, Kulcsár, Gulyás, Starosta, Gyurján, Rezes, Kártik. Gól: Rezes (64.), illetve Pichinot (8., 36.), Kamlott (55.), Becker (84.) Kiállítva: Rezes (66.)

Fotó: szon.hu