Májustól új önkormányzati rendeletek léptek életbe a házasságkötéssel kapcsolatban

Új önkormányzati rendelet lépett életbe az egyes anyakönyvi események engedélyezésével kapcsolatos helyi szabályokról május 1-én, Nyíregyházán is.
A házasodni készülő jegyespárok szeretnék  életük legszebb, legemlékezetesebb pillanatává  tenni a boldogító igen kimondását. Ehhez nem csak a ruhákban, kiegészítő elemekben, de a helyszínekben is válogathatnak. Új önkormányzati rendelet született az

Városháza

egyes anyakönyvi események engedélyezésével kapcsolatos helyi szabályokról, ami 2011. május 1-én lépett hatályba.

Családi eseményekhez az Önkormányzat által biztosított helyszínek:

- Házasságkötő terem (Zrínyi Ilona utca 7. szám),

- Városháza (Kossuth tér 1. szám,  Krúdy Gyula terem),

- Vikár Sándor Zeneiskola (Kürt utca 5-11. szám, Hangversenyterem).

A Polgármesteri Hivatal Házasságkötő termének használata továbbra is díjmentes. Ez a heti pihenőnapon (szombaton), valamint a Polgármesteri Hivatal hivatalos munkaidejében vehető igénybe.  

A Városháza Krúdy Gyula terme és a Vikár Sándor Zeneiskola Hangversenyterme csak külön kérelemre, díjazás ellenében, a jegyző engedélyével használható. Az ezért fizetendő díj: 40.000.- Ft +áfa. 

A rendezvény céljára alkalmas külső helyszínen történő házasságkötés és bejegyzett élettársi kapcsolat létesítése esetén a közreműködésért fizetendő díj: 50.000.- Ft +áfa. Ha az anyakönyvi eseményre mégsem kerül sor, a befizetett szolgáltatási díjat a kérelmezők írásbeli kérelmére a hivatal visszafizeti.

pénz


Hivatali helyiségen kívül és munkaidőn kívül történő anyakönyvi esemény esetén az anyakönyvvezetői többletszolgáltatás ellentételezéseként fizetendő díj 5.000.- Ft+á

Házasságkötés 

A házasságkötési szándékot a kitűzött időpont előtt minimum 30 nappal –  maximum hat hónappal – korábban lehet bejelenteni. Szükséges iratok:

o személyazonosító  igazolvány (személyi igazolvány vagy útlevél),
o amennyiben rendelkezik vele – lakcímet igazoló hatósági igazolvány,
o születési anyakönyvi kivonat,
o amennyiben nem első házasság, az előző házasság megszűnését igazoló okirat (házasságot felbontó ítélet/elhunyt házastárs halotti anyakönyvi kivonata),
o nem magyar állampolgár esetében tanúsítvány (igazolnia kell, hogy a személyes joga szerint házasságot köthet).

A határnapok számítása az iratok rendelkezésre állásától történik.

Idegen nyelvű  okiratot hiteles magyar fordításban (Országos Fordítóiroda), esetlegesen felülhitelesítve (Apostille, konzuli hitelesítés) kell csatolni.

A hivatalban igényelhető szolgáltatásokat önkormányzati rendelet határozza meg.


-kt-


További hírek:

Nyíregyháza Online