Szpari: némi szépítés és egy törött orr a soproni meccsen

2016 őszén a Nyíregyháza Spartacus vereséget szenvedett Sopronban, melyet most jó eséllyel korrigálhatott volna – a május 14-i mérkőzésen azonban csak szépítés és egy orrtörés történt.

Nagy reményekkel indult a hétvégi meccsen a Szpari a soproniak ellen – ám csupán szépíteni tudtak a tavaly őszi vereségük után.

Ez a nap volt a bajnokság leghosszabb túrája, hiszen nagyon szerettek volna visszavágni a Sopronnak, akik hatszor nyertek egymás után. Most is óvatosan játszottak az elején, de később átvették a vezetést – írta meg a szon.hu.

Rudolf Gergely és Tisza Tibor is helyzetbe került, de nem tudtak kapura lőni. A soproniaknak azonban csak fél órára volt szükségük az előny növeléséhez.

Szépíteni sikerült a Szparinak, de nyerni nem

A Szpari a második félidőben újra nekiindult. Szabadrúgási lehetőséget is kaptak, mégis, egyedül Rudolf Gergely óriási góljával sikerült valamelyest szépíteniük, de ettől még ugyanaz maradt az eredmény.

Ráadásul Takács Tamásnak eltört az orra, kórházba szállították – tudatta a szon.hu.

Sopron–Nyíregyháza Spartacus 2–1 (2–0)

Sopron, 500 néző. Vezette: Radványi Ádám

Sopron: Heinrich – Fazekas, Sifter, Fehér Z., Németh M., Nagy P., Kapacina (Gyürki 69.) – Tóth D. – Eszlátyi (Horváth P., 81.), Erdélyi (Batizi-Pócsi, 53.), Garda. Szakmai igazgató: Supka Attila

Spartacus: Megyeri – Szokol, Máté, Rubus, Kónya – Holdampf (Sinanovich, 83), Kártik, Rezes, Tisza (Ur L., 46.), Takács T. (Szécsi, 64.), Rudolf.

Vezetőedző: Dajka László

Gól: Garda (1–0) a 17., Erdélyi (2–0) a 33., Rudolf (2–1) a 74. percben

17. perc:  hazai akció végén Garda Géza 17 méteres lövéssel vette be a vendégek kapuját, 1-0.

33. perc: Erdélyi László jött egy beadásra, közelről lőtt, 2-0.

74. perc: Rudolf Gergely 25 méterről nagy gólt rúgott, 2-1.