Konferenciával zárul a Kincs-Tár Kreatív Képességfejlesztő Műhely

A Nemzeti Művelődési Intézet 2014. január másodikától kezdődően 18 hónapon keresztül valósította meg a TÁMOP-3.2.3/A-11 „Építő közösségek” pályázat harmadik ütemén belül a KINCS-TÁR Kreatív Képességfejlesztő Műhely projektet.

->->-> Meghívó letöltése

 


A négy oktatási intézménnyel történő együttműködésben 16 foglalkozássorozat valósult meg az alábbi kreatív területeken:

-    előadóművészetek (színjátszás)
-    kézművesség (fafaragás)
-    elektronikus sajtó
-    film.

A 29,95 millió forintos költségvetésű, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye hátrányos térségeire koncentrálódó projekt célja az iskolarendszeren belül megszerzett képességeket, kreativitást továbbfejlesztő közösségi szolgáltatások elindítása.A fiatalok a kompetenciafejlesztésen túl más intézmények tanulói által bemutatott produktumokat is megismerhettek, mely nagymértékben hozzájárult a térség közművelődési és oktatási intézményeinek tartós együttműködéséhez, hálózatosodásához.

 

\"Kincs-Tár

 

Konferenciával zárul a Kincs-Tár Kreatív Képességfejlesztő Műhely

 



Három alapfokú és egy középfokú oktatási intézmény (az ajaki Tamási Áron Általános Iskola, a pátyodiDr. Antall József Általános Iskola, az Újfehértói Általános Iskola, valamint a csengeri Ady Endre Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium) partnerségével elért eredmények:
- informális és nonformálistanulási alkalmak száma: 280
- informális és nonformális tanulási alkalmakon résztvevők száma: 112
- informális és nonformális tanulási alkalmakon való részvételek száma: 5040
- a kompetenciafejlesztés végeredményét képző produktumok/termékek száma: 56

A 112 közvetlenül érintett, a foglalkozáson résztvevő gyermek és fiatal olyan tudásra tett szert, amely hozzájárul művészi kifejezési formáik bővítéséhez, az önkifejezés és a kreatív gondolkodás fejlesztéséhez. A kiscsoportokban való tudásmegosztás és tanulás, valamint az új módszerek és munkaformák gyakorlati alkalmazása nemcsak a gyermekeknek, hanem a projekt foglalkozásvezetőinekis új tapasztalatokat jelentettek, melyek hosszú távon beépülnek az iskolán kívüli művelődés kreatív újraértelmezésébe.
A projekt eredményeinek nyilvános bemutatására a Nemzeti Művelődési Intézet tanácskozást rendez 2015. június 26-án, Nyírbátorban. A Báthori Várkastélyban megrendezendő zárókonferencián a résztvevők megismerhetik a projekt főbb mérföldköveit, a fenntartásra irányuló terveket, valamint a megvalósításban szerepet játszó partnereket.