Nyírségi ételek mutatkoztak be a Turisztikai Évadnyitó Gálán

A Magyar Népi Ízőrző Lovagrend három éve működik nyírbátori székhellyel, és a megye reprezentáns szakácsait, cukrászait, zöldség-gyümölcsfaragó mestereit, éttermi és vendéglátó szakembereit fogja össze - mondta el Rácz Mihály Nagymester, a lovagrend alapítója Turizmus Évadnyitó Gálán a Kongresszusi Központban, ahová a lovagrend tájegységük ízeit hozta el.

Hozzátette: található köztünk múzeumigazgató, egyetemi tanár, újságírók, tévériporter is - mindazok aki tevékenységükkel szeretnének hozzájárulni a magyar népi gasztronómia ápolásához. A nagymester felhívta a figyelmet: tudjuk azt, hogy bárhol vagyunk a világban, egy hét után hiányzik a nagymamánk kosztja. Barátom, Konyári Sándor mesterszakács is arra tette fel az életét, hogy a régi ízeket átadják a fiataloknak. Nagy megtiszteltetés, hogy itt lehetünk - zárta szavait Rácz Mihály, mielőtt bemutatta pazar - nyírségi népművészeti emlékeket őrző - lovagrendi ruhájukat. Ennek keresztszemes öltésében benne található a nyírbátori címerben is megtalálható, 500 éves sárkánymotívum sárkányának foga.

 
A Rácz Mihály Nagymesterrel, a lovagrend alapítójával készült riport


Konyári Sándor Népi Ízőrző Lovagrend Királyi szakácsa, a lovagrend másik alapítója is a sárkányfogra utalt, mikor bemutatta a gálára hozott ételeiket: a sárkányfüves (tárkonyos) pecsenyét, szabolcsi töltött káposztát, desszertként pedig a szabolcsi almát tokaji boros tésztában. Végezetül a népi ízekre, szabolcsi, beregi ízekre vágyókat invitálta a termálfürdővel is rendelkező Nyírbátorba.


Konyári Sándor, a Népi Ízőrző Lovagrend Királyi szakácsa is nyilatkozott az MCOnet-nek


MCOnet