A szabolcsi kormányhivatalnál is működik a Családi Csődvédelmi Szolgálat

A családi csődvédelem elsősorban a devizahitelesek megmentésére kialakított projekt, de a hitelesek mellett segítene azoknak is, akik rezsitartozásból halmoztak fel tetemes hátralékot, illetve azoknak is, akik (többek között) végrehajtási költségekkel, tartásdíjjal vagy magánszemélynek járó kártérítéssel tartoznak.

A június 30-án megszavazott KDNP-s törvény szerint sok tízezren kaphatnak segítséget adósságuk rendezéséhez, amennyiben adósságuk meghaladja a kétmillió forintot, de kevesebb, mint 60 millió forint. Egyik nagy előnye, hogy a csődvédelem ideje alatt az adós nincs kitéve végrehajtásnak, kényszerértékesítésnek, kilakoltatásnak, és nem lehet felmondani vele szemben az alapvető közszolgáltatási szerződéseket sem. A csődvédelem önkéntesen igényelhető. 2015. szeptember 1-jétől a nem fizető jelzáloghitelesek, 2016. október 1-jétől bárki igénybe veheti.

 

\"A

 

A szabolcsi kormányhivatalnál is működik a Családi Csődvédelmi Szolgálat

 

 



2015. szeptember 01. napjával a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Gyámügyi és Igazságügyi Főosztályának keretein belül megkezdte működését a Családi Csődvédelmi Szolgálat. Bírósági adósságrendezés esetén a családi vagyonfelügyelő nyújt segítséget az adós családnak a jövedelem-felhasználási terve kialakításában és ő állítja össze az adóssal együttműködésben az egyezségi javaslatot, amit a hitelezőknek el kell fogadnia. A vagyonfelügyelő ellenőrzi az adós gazdálkodását az adósságrendezési terv betartásának érdekében  - tájékoztatott a Kormányhivatal.

 

-csa-

Forrás:Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal