„Az aktuális meccsre kell koncentrálni!”
Március 10-én véget ér a hosszú téli szünet, folytatódik a bajnokság. A rajt előtt Gálhidi György, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője nyilatkozott a Média 1-nek a felkészülésről.
– A klubvezetés az őszi szezon végén is megerősítette a korábbi elvárásait, a megfogalmazott cél a bajnoki cím megszerzése, az élvonalba kerülés. Ennek ismeretében hogyan értékeled a keret változását és a csapat felkészülését, az elvégzett munkát?
– A keret jelentősen megerősödött. Értékes játékosok érkeztek a téli időszakban. Természetesen majd a bajnoki meccsek döntik el, hogy jobbak tudunk-e lenni a Ferencvárosnál vagy sem. Ezzel egyébként most nem is foglalkozom. Mindig az éppen aktuális bajnoki meccsre, a hétvégi ellenfelünkre akarok koncentrálni. Azt várom, hogy a csapat is ebben a szellemben gondolkozzon. Most az aktuális feladatunk, hogy az Orosháza elleni meccsre jól felkészüljünk. A csapat összességében elvégezte az erre az időszakra tervezett munkát.
– Öt új játékos érkezett, és az ifiből a felnőttekhez került Úr Laci. Tizenhét játékossal már ősszel is együtt dolgoztál. Mit tapasztaltál, nagyjából mindenkinek egyformán sikerült a felkészülés a bajnoki rajtra?
– A játékosok közt vannak eltérések, ezt sérülések okozták, vagy a játékos korábbi edzettségi állapota miatt alakult így. Akik már ősszel is velünk dolgoztak, óriási előnynyel indultak. Az újonnan érkezők kicsit „belehaltak” a felkészülésbe, nem szoktak hozzá ehhez az edzésritmushoz. Ők olyan jó képességű és rutinos focisták, akik a játékba, a csapatba sokkal könnyebben tudnak beilleszkedni. Az edzések során arra is figyelünk, hogy akinek valamilyen okból lemaradása van fizikailag, minél hamarabb behozhassa.
– Az előkészületi meccsek alapján látszik, hogy kialakult a csapat alapjátékrendszere.
– Igen, maradunk a 4-4-2-nél vagy pontosítva a 4-3-1-2, illetve
4-1-3-2-es felállásnál, amit rombusszerű formában alkalmazunk. Marad alapkövetelmény a letámadás, és ebből induló támadófocit szeretnék látni. Bár ősszel még nem igazán sikerült megvalósítani, de továbbra is az a célom, hogy közönségszórakoztató játékot produkáljunk.
Révay
– A keret jelentősen megerősödött. Értékes játékosok érkeztek a téli időszakban. Természetesen majd a bajnoki meccsek döntik el, hogy jobbak tudunk-e lenni a Ferencvárosnál vagy sem. Ezzel egyébként most nem is foglalkozom. Mindig az éppen aktuális bajnoki meccsre, a hétvégi ellenfelünkre akarok koncentrálni. Azt várom, hogy a csapat is ebben a szellemben gondolkozzon. Most az aktuális feladatunk, hogy az Orosháza elleni meccsre jól felkészüljünk. A csapat összességében elvégezte az erre az időszakra tervezett munkát.
– Öt új játékos érkezett, és az ifiből a felnőttekhez került Úr Laci. Tizenhét játékossal már ősszel is együtt dolgoztál. Mit tapasztaltál, nagyjából mindenkinek egyformán sikerült a felkészülés a bajnoki rajtra?
– A játékosok közt vannak eltérések, ezt sérülések okozták, vagy a játékos korábbi edzettségi állapota miatt alakult így. Akik már ősszel is velünk dolgoztak, óriási előnynyel indultak. Az újonnan érkezők kicsit „belehaltak” a felkészülésbe, nem szoktak hozzá ehhez az edzésritmushoz. Ők olyan jó képességű és rutinos focisták, akik a játékba, a csapatba sokkal könnyebben tudnak beilleszkedni. Az edzések során arra is figyelünk, hogy akinek valamilyen okból lemaradása van fizikailag, minél hamarabb behozhassa.
– Az előkészületi meccsek alapján látszik, hogy kialakult a csapat alapjátékrendszere.
– Igen, maradunk a 4-4-2-nél vagy pontosítva a 4-3-1-2, illetve
4-1-3-2-es felállásnál, amit rombusszerű formában alkalmazunk. Marad alapkövetelmény a letámadás, és ebből induló támadófocit szeretnék látni. Bár ősszel még nem igazán sikerült megvalósítani, de továbbra is az a célom, hogy közönségszórakoztató játékot produkáljunk.
Révay