„Eddig minden jól alakul…”

Kovács Béla fiatalon lett ismert focista, 2004-ben külföldre került, azóta keveset hallottunk róla, erről az időszakról is beszél a szpari.hu-nak.
- Akik csak az utóbbi három-négy évben követték nyomon a magyar labdarúgást élvonalának eseményeit, nem sokat tudhatnak rólad. Ha a régebbi emlékeket felelevenítjük, akkor kiderül, hogy sokat szerepeltél az NB-I-ben és válogatott is voltál.
- A Honvéd utánpótlásban nevelkedtem és 1995 végén kerültem a kispesti felnőtt csapathoz, akkor be is mutatkoztam, és 1998-ig ott játszottam. A következő két évre a Fradiba szerződtem. Aztán újabb két évet töltöttem el Kispesten. Ezt követően jártam Finnországban, majd Békéscsabán fociztam. Supka Attila csapatában harminckét meccs alatt kilenc gólt is szereztem, az volt az egyik legjobb szezonom. Kétszázharminc körül van a magyar élvonalban játszott meccseim száma, a pontos adatot nem tudom, és negyven gólt szereztem.
Aztán Ciprus, Görögország, majd újra Ciprus következett. Görögországban az Ergotelis Heraklion csapatában. Nagyon szép emlékek fűznek ehhez a csapathoz is. A másodosztályban bajnokságot nyertünk, következő idényben már az élvonalban szerepeltünk. Ezzel a krétai gárdával elértünk még egy bravúrt, a Görög Kupa nyolcad-döntőjében a Panathinaikos ellen szerepeltünk. Krétán tizenötezer néző előtt játszottunk, és a kilencvenedik percben szerzett gólommal vívtuk ki a továbbjutást. Utána visszaigazoltan Ciprusra. Az utolsó félévet Ausztriában töltöttem a Grazer AK csapatánál. Őket nyáron visszaminősítették a harmadik ligába, de vissza akartak jutni minél hamarabb, ezért több rutinos játékos igazoltak. Sajnos idény közben ismét anyagi gondok voltak a klubnál, és a bajnokságban való további szereplésük is bizonytalan.

- Hogy kerültél Nyíregyházára?
- A menedzserem hívott, még decemberben, hogy a nyíregyházi klub érdeklődik utánam. Örültem a megkeresésnek, mert csak jókat hallottam a klubról. A kislányunk Maja két hónapos, miatta mindenképpen azt akartam, hogy hosszabb ideig egy helyben legyünk. Olyan helyet kerestem, ahol ehhez meg van a biztos háttér. A Szpari vezetői is hosszabb távú szerződésben gondolkodtak, és így jött össze a három év.

- A neved a diósgyőri csapatnál is felmerült.
A DVTK vezetőivel én nem beszéltem. Megkeresték a menedzseremet és neki eljutattak egy szerződéstervezetet, ennél tovább nem jutottunk a tárgyalásokban. Semmit nem ígértem nekik. A jobb lehetőséget választottam. Úgy láttam, hogy minden tekintetben ez a jobb ajánlat. Remélem, hogy biztos háttér lesz mögöttünk, ami nekem és a családomnak most nagyon fontos.

- Milyenek az első benyomásaid Nyíregyházán?
- Nem udvariasságból mondom, de eddig minden nagyon jól alakul. Van néhány játékos, akit már ismertem a csapatból, Bagoly Gabi és Lippai Ákos ellen is játszottam már, Takács Tamással egy csapatban voltunk, így könnyebb a beilleszkedés is. Már a városban is szétnéztünk, és eddig nagyon jól érezzük itt magunkat.

- Melyiket tartod az eddigi legsikeresebb évednek?
- Voltak jó időszakok a Honvédnál is, 96-ban Magyar Kupát nyertünk. Voltak jó időszakok a Fradinál is. Kupameccseken az első fordulóban gólokat lőttem, és a válogatottba is bekerültem. Szép év volt Békéscsabán, amikor kilenc gólt lőttem. A görögországi időszak is sikeres volt. Remélem most egy hasonlóan szép időszak kezdődik el itt Nyíregyházán. Szeretnénk minél hamarabb beilleszkedni a csapatba és jól teljesíteni a pályán.