„Fáradtan mozogtunk”

- Inkább engem szidjanak a szurkolók, de ne bántsák a játékosokat, mert nem érdemlik meg- mondta Révész Attila a szpari.hu-nak.
- A csapat váratlan vereséget szenvedett Gyirmóton, hogyan értékeled a szerdai mérkőzést?
- Nagyon fáradtan mozogtunk az egész mérkőzésen. Ehhez hozzá kell tenni, hogy hétfőn késő éjszaka értünk haza, de kedden edzést kellett tartanunk, a szerdai meccs miatt. Szerdán egy újabb hosszú út várt ránk. Azok akik hétfőn nem játszottak sem tudtak kellő frissítést hozni a csapat játékába. Előtte is tudtuk, hogy nem lesz könnyű a szerdai kupameccs a zsúfolt program miatt. Ott a helyszínen derült ki, hogy a három napos eső miatt teljesen felázott a pálya, és tócsák tarkították. Látva, hogy a játéktér alkalmatlan a folyamatos focira, arra kértük a csapatot, hogy inkább előre ívelésekkel hozzák helyzetbe a csatárokat. A körülmények ismeretében, látható volt, hogy óvatosnak kell lennünk. Ezért az volt, az alapvető cél, hogy ne kapjunk ki. Sajnos nem ezt játszotta a csapat, mert úgy érezték, hogy képesek lesznek jó teljesítményre. Így viszont a labdáink gyakran elakadtak, amire lecsaptak a hazaiak és ebből kontrázhattak. Emiatt megbüntettük a játékosokat egy győzelemért járó prémium összegével.
A csatáraink sajnos nem kerültek helyzetbe. Most éles meccsen derült ki, hogy Rojas sem tudta azt nyújtani amit várunk tőle. Montvai Tibin látszik a hosszú kihagyás. A második félidőben váltottunk, de George és Szilágyi sem tudott változtatni az előre játékunkon. A gólok előtt a védelmünk is hibázott.
Utólag könnyű okosnak lenni, de a mérkőzés időpontját kellett volna módosítani. El kell érni, hogy ilyen helyzetekben érvényesíteni tudjuk az akaratunkat.
Az elmúlt három hónapban huszonegy tétmérkőzést játszottunk. Ennek a nyomai látszanak a csapaton. A keretünk nem túl bő, és az is kiderült, hogy vannak alapemberek a csapatban, akiket nem tudunk megfelelően pótolni. A sok mérkőzés több játékosnál fáradásos izomsérülést okozott. Szerencsétlenségünkre egyszerre volt sérült Ambrusz Árpi, Cséke Gyuri és Sipos Tamás. Bagoly Gabi eltiltás miatt nem szerepelhetett, Ambrusz Árpi sérülésből most felépülve kényszerűségből játszott, még nem volt százszázalékos állapotban.
A történtek ellenére is az a célunk, hogy továbbjussunk, úgy fogunk készülni a november 7-i mérkőzésre. Erre képesnek is tartom a csapatot.

-A hétfői és szerdai vereség után szurkolóink közül többen is elégedetlenek
-Beszéltem arról, hogy nem túl bő a keretünk, ezt az anyagi lehetőségek meghatározzák. Anyagi tekintetben bárki segítségét szívesen vesszük, várjuk. Tisztában voltunk azzal, hogy a sorozatterhelés miatt becsúszhatnak rosszabb teljesítmények. Ezért a rangsor elejére a sikeres bajnoki szereplés került. De mindent megtettünk azért, hogy a kupákban is előre jussunk.
Most a gyirmóti vereség után úgy tapasztalom, hogy vannak szurkolók, akik egy- vagy több játékost kezdtek el szidni az eredmény miatt. Azt mondom inkább engem szidjanak, de ne bántsák a játékosokat, mert nem érdemlik meg. Eddig nem tapasztaltam, hogy a csapatszelemmel vagy az akarattal lenne baj, és ebben a szurkolók segítségét is élveztük. Erre továbbra is szükségünk lesz. Tudom, hogy sokan vannak akik reálisan értékelik a teljesítményünket. Remélem, hogy mindenki higgadtan végiggondolja a történteket. A klubvezetést és a szakvezetést is bosszantják a vereségek, mi sem megyünk el ezek mellett szó nélkül. Magunk is igyekszünk levonni a tanuságokat.
Most a legfontosabb, hogy jól felkészüljünk a következő hazai bajnoki mérkőzésre. Ősszel még két meccsünk van itthon és ezeken meg kell erősíteni az eddigi mérlegünket.