„Hiába gyakoroltunk”
Révész Attila a szombati mérkőzést értékelve elmondta, hogy amit hét közben gyakorolt a csapat, abból nagyon keveset valósított meg a bajnokin.
Révész Attila: - Amit a héten edzés közben jól megvalósítottak a játékosok, abból a mérkőzésen most szinte semmit sem kaptunk vissza. Több olyan focista lépett a pályára, akik elsősorban a támadásokért felelősek. Olyan játékrendszert akartunk kialakítani, ami hatékonyan segíti a támadásokat. Az első gólig nem volt gond, úgy éreztem talán a labdát is többet birtokoltuk. Igaz, már akkor is tapasztalható volt, hogy a labdavesztésekkor nagyon lassan futottak vissza a játékosok, holott egész héten ezt gyakoroltuk. Ebből azt a tanúságot vonhatjuk le, hogy ezeket nem elég edzéseken gyakorolni. A visszazárások elmaradása miatt komoly büntetéseket fogunk kiszabni.
A támadás felépítésekbe gyakran csúszott hiba, és a támadóink közül többen nem rendelkeznek azzal az alap képzettséggel, ami a védekezési feladathoz nélkülözhetetlen.
Bármennyire szeretnénk támadó taktikát felépíteni, ami mindenki számára vonzó lehet, ez most a védekező játék rovására ment. Emiatt most alaposan át kell gondolni a történteket, és le kell vonni a következtetéseket, és az alapján kell kialakítani a játékunkat a következő meccsekre. Az egész stábunk óriási csalódottságot érez. Emiatt nehéz bármit is mondani.
Sajnos ezek az egyéni hibák, amik miatt gólokat kaptunk meg voltak tavaly is. Illyés Dani néhány jó védése után elkövetett egy olyan bakit, ami sajnos rá jellemző. Miskolczi Laci legutóbb se teljesített túl jól a jobb védő posztján, de bíztunk benne, hogy most megoldja. Kiderült, hogy nem az ő posztja ez. A hibák benne vannak a játékában, ez volt a második gólnál is. Többször is elkövettünk helyezkedési hibákat, ami a Haladás további helyzeteit és gólját is eredményezte. Sajnos ezeket az egyéni hibákat nehéz kiküszöbölni.
Voltak olyan játékosok, akiket nagyon sajnáltam, Mboussi nagyon jól játszott, Zabos Attila a szivét-lelkét kitette ezen a mérkőzésen, ő is nagyon jól teljesített.
Nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy Lippai Ákos könnyelmű volt, hogy Bárányos csinált szép megoldásokat, de sokszor ezek nem vitték előre a játékunkat. Azt is láttuk, hogy Dosso most is egyéni játékot produkált, amikor passzolhatott volna. Emiatt akár jelentős személyi változásokra is szükség lehet.
A legfontosabb, hogy szedjük össze magunkat, mert ez egy nagy pofon volt, sokkal többet vártunk a csapattól. El kell felejteni a hibákat, és lelkileg is a következő meccsre kell hangolni, mert a jó teljesítmény, játék adhatja vissza az önbizalmat.
A támadás felépítésekbe gyakran csúszott hiba, és a támadóink közül többen nem rendelkeznek azzal az alap képzettséggel, ami a védekezési feladathoz nélkülözhetetlen.
Bármennyire szeretnénk támadó taktikát felépíteni, ami mindenki számára vonzó lehet, ez most a védekező játék rovására ment. Emiatt most alaposan át kell gondolni a történteket, és le kell vonni a következtetéseket, és az alapján kell kialakítani a játékunkat a következő meccsekre. Az egész stábunk óriási csalódottságot érez. Emiatt nehéz bármit is mondani.
Sajnos ezek az egyéni hibák, amik miatt gólokat kaptunk meg voltak tavaly is. Illyés Dani néhány jó védése után elkövetett egy olyan bakit, ami sajnos rá jellemző. Miskolczi Laci legutóbb se teljesített túl jól a jobb védő posztján, de bíztunk benne, hogy most megoldja. Kiderült, hogy nem az ő posztja ez. A hibák benne vannak a játékában, ez volt a második gólnál is. Többször is elkövettünk helyezkedési hibákat, ami a Haladás további helyzeteit és gólját is eredményezte. Sajnos ezeket az egyéni hibákat nehéz kiküszöbölni.
Voltak olyan játékosok, akiket nagyon sajnáltam, Mboussi nagyon jól játszott, Zabos Attila a szivét-lelkét kitette ezen a mérkőzésen, ő is nagyon jól teljesített.
Nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy Lippai Ákos könnyelmű volt, hogy Bárányos csinált szép megoldásokat, de sokszor ezek nem vitték előre a játékunkat. Azt is láttuk, hogy Dosso most is egyéni játékot produkált, amikor passzolhatott volna. Emiatt akár jelentős személyi változásokra is szükség lehet.
A legfontosabb, hogy szedjük össze magunkat, mert ez egy nagy pofon volt, sokkal többet vártunk a csapattól. El kell felejteni a hibákat, és lelkileg is a következő meccsre kell hangolni, mert a jó teljesítmény, játék adhatja vissza az önbizalmat.