„Mindig is a Szpariban akartam futballozni!”

Az ősszel három mérkőzésen – a Győr, a Debrecen és a Diósgyőr ellen – lépett pályára az élvonalban a nyíregyházi szurkolók körében...
Az ősszel három mérkőzésen – a Győr, a Debrecen és a Diósgyőr ellen – lépett pályára az élvonalban a nyíregyházi szurkolók körében egyik legnagyobb népszerűségnek örvendő Szpari játékos. A Nyíregyháza Spartacus csapatának öltözői hangulatáért leginkább felelős csupa szív, remek felépítésű futballistával, Cséke Györggyel a ma délelőtti edzés után készítettünk egy hosszabb hangvételű interjút. Az őszről, elhúzódó sérüléséről, az új játékosokról és a tavaszi célkitűzésről kérdeztük a Nyíregyháza Spartacus 23-as mezét viselő, tehetséges belső védőjét. Az éveken keresztül szintén a Szpariban futballozó édesapja után „kis nyúzónak” is becézett 24 éves játékos készségesen válaszolt kérdéseinkre.

- Három meccs jutott neked az ősszel, ám ha nem sérülsz meg a szezon közepén, akkor lehetett volna több is. Te is így érzed?

Valóban, éppen amikor meg kaptam a lehetőséget a bizonyításra az élvonalban, akkor jött a sérülés. A Debrecen elleni bajnokit követő első edzésen hátsó combizom szakadást szenvedtem. Ugyan három hétig pihentettem a lábam, ám mint utóbb kiderült sajnos ez az idő túl rövidnek bizonyult. Elkezdtem a kocogást, az edzésekre való rávezetést, majd mikor már úgy éreztem minden rendben van, az egymás elleni játék közben ismét megsérültem. Így az őszi szezonból hátralévő meccseken már nem szerepelhettem. Összesen két és fél hónapot kellett kihagynom, a pihenés mellett az edzések helyett csupán úszni járhattam. A decemberi Liga-kupa meccsekre ugyan visszatértem, ám ekkor még nem voltam száz százalékos állapotban.

- Azért gondolom mostanra már teljesen meggyógyultál. Milyen állapotban vagy?

Szerencsére már teljesen panasz mentes vagyok. A január 7-én kezdődő alapozást minden probléma nélkül dolgoztam végig. A hosszú kihagyást ugyan még érzem, de az utóbbi időben azért már akadnak biztató jelek a játékomban.

- Köztudomású, hogy nagyon közvetlen vagy. Az új játékosokat is rögtön a „szárnyaid alá veszed”. Mi a véleményed az eddigi új szerzeményekről?

Szerencsére ismét nagyon jó szellemű srácok érkeztek hozzánk. Egytől-egyig mindegyikőjükkel könnyen meg lehet találni a hangot. Véleményem szerint mindig jó, ha van egy-két új arc az öltözőben. A frissítés mindig el kell egy csapatnál.

- Szükség is lehet majd a frissítésre, hiszen a remek őszi teljesítményeteknek köszönhetően, a szurkolók elvárásai is megnőttek. Véleményed szerint hova érhettek a bajnokság legvégén?

Nagy dolognak tartanám, ha meg tudnánk tartani a mostani, nyolcadik helyezésünket. Már csak azért is lesz nagyon nehéz dolgunk, mert például a közvetlenül mögöttünk álló fehérvári klubnál rendeződtek az anyagi gondok, így tavasszal valószínűleg eredményesebbek lesznek. Illetve most már komolyabban fognak minket venni az ellenfelek is. Én igazán nem is helyezésben, hanem sokkal inkább pontokban gondolkodom. Úgy vélem, ha tavasszal is sikerül huszonkettő pontot össze gyűjtenünk akkor elégedettek lehetünk. Negyvennégy ponttal pedig szerintem nem csúsznánk hátrébb a tabellán, sőt...

- Ehhez viszont ismét kellene egy-két bravúrt hozni. Meg vagy elégedve a tavaszi sorsolással?

Összességében igen. Az előbb említett 22 pont eléréséhez nagyon fontosnak tartom, hogy jó rajtot vegyünk. Győrben ugyan nem mi vagyunk az esélyesek, de épp ezért nyugodtan játszhatunk, hiszen csak a hazaiaknak lesz veszíteni valójuk. A Tatabánya ellen pedig nyerni kell, bár tudjuk, hogy a kötelező győzelmek mindig a legnehezebbek. Remélem szurkolóink előtt fogadhatjuk a
tatabányaiakat, hiszen a nyíregyházi közönségnek több pontot is köszönhetünk az ősszel. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nekem – és persze a csapat többi tagjának is – mennyit jelent szurkolóink buzdítása. Hihetetlen élmény volt játékosként, a pályán átélni a DVTK és a DVSC elleni rangadókat. Szurkolóként már átéltem ezeket a meccseket, és nagyon boldog vagyok hogy ez futballistaként is megadatott. Óriási hangulatot varázsoltak drukkereink a rangadókon.

- Ha már így szóba hoztad a DVTK-t. Nyáron nem sok hiányzott ahhoz, hogy Miskolcra szerződjél. Fél év után, hogy vélekedsz? Megbántad, hogy nem szerződtél a DVTK-hoz?

Valóban már mindenki azt hitte, hogy Diósgyőrben folytatom pályafutásomat, amikor megkerestek Nyíregyházáról is. Nyugodtan kijelenthetem, egyáltalán nem bántam meg, hogy a Szpari mellett döntöttem a nyáron. Nem csak a telefon hívás, hanem a szívem is visszahúzott! Mindig is itt, Nyíregyházán akartam futballozni. Azért lettem labdarúgó, hogy a Szpari mezében játszhassam, hogy Nyíregyházán lehessek élvonalbeli futballista. Nagyon boldog vagyok, hogy 24 évesen teljesült egyik legnagyobb álmom.