„Nagyon fontos meccs előtt állunk”
A szerdai mérkőzésen többen sérülést szenvedtek, így a kezdőben több kényszerű változás is lesz, Révész Attila ennek ellenére bizakodóan nyilatkozott.
BFC Siófok – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 10. forduló
Szeptember 29. szombat, 18.00
Vezeti: Veizer Roland, asszisztensek: Piller Sándor, Kiss Norbert
A Szpari pénteken este fél hétkor úton volt Siófokra. Révész Attilát az autóbuszon értük el telefonon.
- A szerdai kupameccsen megszerzett győzelemnek sajnos áldozatai is lettek. Eredetileg úgy terveztük, hogy Zabos Attila ott csak egy félidőt játszik, de a cserékről menetközben másképpen kellett dönteni. Attila Békéscsabán kapott a térdére egy rúgást. Eljött velünk, de még most is érzi a sérülését. Rojas is kapott egy rúgást, ő sem teljesen egészséges, ezért valószínűleg nem szerepel a kezdőben. Montvainak még a múlt hétről fáradásos sérülése van a hajlító izmában. A két csatáros játékról nem akarunk lemondani, így várhatóan Szilágyi kap majd helyet a kezdőben. Lippai Ákos játékáról szombaton délelőtt döntünk, neki már meggyógyult a sérülése, de a szerdai meccs sokat kivett belőle. Sajnos ma délelőtt Cséke Gyuri is megsérült, az első vizsgálat szerint szakadást szenvedett, bár ő most nem játszhatott volna, de úgy tűnik hosszabb távon sem számíthatunk rá.
A két belső védőnk Bagoly Gabi és Ambrusz Árpi sérülése meggyógyult, ők tettre készen várják a holnapi meccset, külön feladatuk is lehet majd a mérkőzésen. A sérülések ellenére is jó, és bizakodó hangulatban utazunk Siófokra.
Tudjuk, hogy az ellenfelünk nagyon masszív csapat, heten nyolcan is megszállják a saját térfelüket az ellenfél támadásaikor, nem könnyű ellenük játszani. Eddig csak egy győzelmet szereztek, így számukra is nagyon fontos a három pont, ezért abban bízhatunk, hogy nyíltabban fognak focizni, és lesz terület a támadásainknak. Most a sérültjeik is felgyógyultak, és már az eltiltottak is rendelkezésre állnak, a legjobb összeállításukban szerepelhetnek. Emellett ismerjük a siófoki csapat gyenge pontjait is.
A Diósgyőr és a Debrecen elleni presztizs csaták után, ez a meccs is nagyon fontos, mert a táblázaton a helyünket hosszabb távra megerősíthetnénk egy győzelemmel. Ráadásul az őszre tervezett minimális elvárást akkor már nagyjából teljesíthetnénk. Szombaton mindenképpen pontot kell szereznünk, de győzni akarunk Siófokon- mondta a klubmenedzserünk.
A csapat az Arany-parti szállodában éjszakázik. Ma este a játékosok még tesznek egy kiadós sétát a Balaton partján, holnap délelőtt lesz egy rövid átmozgató edzés, ahol a sérültek állapotáról is véleményt mond majd csapatorvosunk, dr. Nagy Attila. Aztán este hatkor következik a tizedik bajnoki meccsünk.
Várható kezdőcsapat:
Lazareanu – Zaleh, Bagoly, Ambrusz, Cornaci – Vukadinovic, Hegedüs, Minczér, Lippai – Szilágyi, George
- A szerdai kupameccsen megszerzett győzelemnek sajnos áldozatai is lettek. Eredetileg úgy terveztük, hogy Zabos Attila ott csak egy félidőt játszik, de a cserékről menetközben másképpen kellett dönteni. Attila Békéscsabán kapott a térdére egy rúgást. Eljött velünk, de még most is érzi a sérülését. Rojas is kapott egy rúgást, ő sem teljesen egészséges, ezért valószínűleg nem szerepel a kezdőben. Montvainak még a múlt hétről fáradásos sérülése van a hajlító izmában. A két csatáros játékról nem akarunk lemondani, így várhatóan Szilágyi kap majd helyet a kezdőben. Lippai Ákos játékáról szombaton délelőtt döntünk, neki már meggyógyult a sérülése, de a szerdai meccs sokat kivett belőle. Sajnos ma délelőtt Cséke Gyuri is megsérült, az első vizsgálat szerint szakadást szenvedett, bár ő most nem játszhatott volna, de úgy tűnik hosszabb távon sem számíthatunk rá.
A két belső védőnk Bagoly Gabi és Ambrusz Árpi sérülése meggyógyult, ők tettre készen várják a holnapi meccset, külön feladatuk is lehet majd a mérkőzésen. A sérülések ellenére is jó, és bizakodó hangulatban utazunk Siófokra.
Tudjuk, hogy az ellenfelünk nagyon masszív csapat, heten nyolcan is megszállják a saját térfelüket az ellenfél támadásaikor, nem könnyű ellenük játszani. Eddig csak egy győzelmet szereztek, így számukra is nagyon fontos a három pont, ezért abban bízhatunk, hogy nyíltabban fognak focizni, és lesz terület a támadásainknak. Most a sérültjeik is felgyógyultak, és már az eltiltottak is rendelkezésre állnak, a legjobb összeállításukban szerepelhetnek. Emellett ismerjük a siófoki csapat gyenge pontjait is.
A Diósgyőr és a Debrecen elleni presztizs csaták után, ez a meccs is nagyon fontos, mert a táblázaton a helyünket hosszabb távra megerősíthetnénk egy győzelemmel. Ráadásul az őszre tervezett minimális elvárást akkor már nagyjából teljesíthetnénk. Szombaton mindenképpen pontot kell szereznünk, de győzni akarunk Siófokon- mondta a klubmenedzserünk.
A csapat az Arany-parti szállodában éjszakázik. Ma este a játékosok még tesznek egy kiadós sétát a Balaton partján, holnap délelőtt lesz egy rövid átmozgató edzés, ahol a sérültek állapotáról is véleményt mond majd csapatorvosunk, dr. Nagy Attila. Aztán este hatkor következik a tizedik bajnoki meccsünk.
Várható kezdőcsapat:
Lazareanu – Zaleh, Bagoly, Ambrusz, Cornaci – Vukadinovic, Hegedüs, Minczér, Lippai – Szilágyi, George