„Nem szabad alábecsülni a Sopront”
„Aki alábecsüli a szombati vendéglátónk játékát nagy hibát követ el”- mondta Tajti József a szpari.hu-nak.
Labdarúgó NB-I. 4., forduló, augusztus 11., szombat, 19.00
FC Sopron – Nyíregyháza Spartacus
Vezeti: Mészáros (Viszokai, Szécsényi)
Tajti József a helyszínen figyelte következő ellenfelünk meccsét. A soproni csapatról kérdeztük vezetőedzőnket.
- Aki alábecsüli a soproni csapatot, nagy hibát követ el. Igen kellemetlen ellenfél, erről győződtem meg a Vasas elleni meccsükön. Bár az első félidőben is többet birtokolta a labdát a fővárosi együttes, de Détári csapata a középpályás védekezésben nagyon kellemetlen ellenfél volt, már ott megakasztották a támadásokat. Ebben a játékrészben a Vasasnak nem is akadt komoly helyzete. A második félidőben a Vasas támadásban is felülkerekedett, és gólokat szerzett, de mondom nem könnyű feltörni a védelmüket. A középpályán Fehér Zoltán és Pintér Zoltán nagyon sokat dolgoznak, jó focisták. Elől Sira István személyében egy rutinos csatáruk van, akit a mi szurkolóink is jól ismerhetnek. Igaz, a Vasas elleni meccsen orr sérülést szenvedett, de gondolom ettől még játszhat. Közben a hírek szerint két új csatár is kerülhet a Sopronhoz. Nyilván hazai pályán még nagyobb erőbedobással küzdenek majd, mint a fővárosban. Ráadásul csak egy pontot szereztek eddig, mindenképpen bizonyítani akarnak majd a játékosok. Küzdelmes találkozóra számítok.
- Az elmúlt hetekben többször is szó esett arról, hogy a játékosok nincsenek egyforma kondicionális szinten, Most hogyan értékeli a csapat fizikai állapotát?
- Most már két héten keresztül egy megszokott edzés menetrendhez, időbeosztáshoz, életritmushoz tartjuk magunkat, ami szombatonkénti bajnoki meccsekhez igazodik. A hétközi edzéseken a különbségeket is próbáljuk kiegyenlíteni. Úgy gondolom kondicionálisan is megfelelő állapotba kerülnek, akiknek lemaradásuk volt. Ha akaratban is tudják nyújtani azt, ami a jó teljesítményhez szükséges, akkor még jobb lehet a csapatjátékunk.
FC Sopron – Nyíregyháza Spartacus
Vezeti: Mészáros (Viszokai, Szécsényi)
Tajti József a helyszínen figyelte következő ellenfelünk meccsét. A soproni csapatról kérdeztük vezetőedzőnket.
- Aki alábecsüli a soproni csapatot, nagy hibát követ el. Igen kellemetlen ellenfél, erről győződtem meg a Vasas elleni meccsükön. Bár az első félidőben is többet birtokolta a labdát a fővárosi együttes, de Détári csapata a középpályás védekezésben nagyon kellemetlen ellenfél volt, már ott megakasztották a támadásokat. Ebben a játékrészben a Vasasnak nem is akadt komoly helyzete. A második félidőben a Vasas támadásban is felülkerekedett, és gólokat szerzett, de mondom nem könnyű feltörni a védelmüket. A középpályán Fehér Zoltán és Pintér Zoltán nagyon sokat dolgoznak, jó focisták. Elől Sira István személyében egy rutinos csatáruk van, akit a mi szurkolóink is jól ismerhetnek. Igaz, a Vasas elleni meccsen orr sérülést szenvedett, de gondolom ettől még játszhat. Közben a hírek szerint két új csatár is kerülhet a Sopronhoz. Nyilván hazai pályán még nagyobb erőbedobással küzdenek majd, mint a fővárosban. Ráadásul csak egy pontot szereztek eddig, mindenképpen bizonyítani akarnak majd a játékosok. Küzdelmes találkozóra számítok.
- Az elmúlt hetekben többször is szó esett arról, hogy a játékosok nincsenek egyforma kondicionális szinten, Most hogyan értékeli a csapat fizikai állapotát?
- Most már két héten keresztül egy megszokott edzés menetrendhez, időbeosztáshoz, életritmushoz tartjuk magunkat, ami szombatonkénti bajnoki meccsekhez igazodik. A hétközi edzéseken a különbségeket is próbáljuk kiegyenlíteni. Úgy gondolom kondicionálisan is megfelelő állapotba kerülnek, akiknek lemaradásuk volt. Ha akaratban is tudják nyújtani azt, ami a jó teljesítményhez szükséges, akkor még jobb lehet a csapatjátékunk.