„Ősszel a kockázatosabb megoldásokat is vállaltam”

Lippai Ákos az előkészületi meccseken is úgy focizik, ahogy ősszel megszokhattuk tőle. Legutóbb a Média 1-ben nyilatkozott, most az interjú teljes szövegét közöljük, ezúton is boldog névnapot kívánunk neki!
- Egy éve kerültél a csapatba. A tavalyi tavaszi szezonban nem voltál igazán sikeres. A beilleszkedéssel voltak gondjaid?
- Az új környezet egyáltalán nem okozott gondot. Jól érzem magam Nyíregyházán, és a Szpariban is. A játékosokkal kezdettől fogva jó a kapcsolatom. Egy sérülés után érkeztem ide. Emiatt tavaly télen teremtornákon sem fociztam, és nem voltam megfelelő fizikai állapotban. Az előkészületi időszakban az időjárás miatt csak a műfüvön tudtunk edzeni. A rossz fizikai állapotom miatt állandóan begyulladt az Achilles-em. Két-három nap edzés után, napokat ki kellett hagynom. Emiatt nem tudtam jó formába kerülni, és sajnos a csapatnak sem ment.
- Ősszel meghatározó játékos lettél, volt olyan találkozó, amelyiken két góloddal eldöntötted a meccs kimenetelét. Mi változott meg?
- Akkor már erőben és játékban is kezdtem összeszedni magam. Éreztem azt is, hogy a mester bizalmat szavazott nekem.
- Fontos számodra, hogy élvezd az edző bizalmát?
- Természetesen, ez minden játékosnak fontos. Ennek tudatában a kockázatosabb megoldásokat is vállaltam. Ezeknél nagyobb a veszély, hogy elrontod, de ha sikerül, akkor akár azonnal gólhelyzetet teremthetsz. Ha nincs meg a bizalom, akkor a tuti megoldást választod, és elszalasztod az adódó lehetőséget.
- A csapat támadójátékának a szervezése az egyik feladatod, ez mennyire foglalkoztat vagy motivál téged?
- Igazából ezzel nem foglalkozok. Rosszabb lenne, ha meccs közben az járna a fejemben, hogy mennyi múlik ezen. Csinálom, amit tudok.
- Az idei felkészülést gyakorlatilag végig dolgoztad. Hogy sikerült, milyen erőállapotban érzed most magad?
- Talán egy vagy két napot hagytam ki, kisebb betegség miatt. Biztos, hogy meghozza gyümölcsét, mert nem kis munkát végeztünk el.
- Már szerepeltél élvonalbeli meccsen. Játéktudásod alapján ott is helyt állhatsz?
- Remélem a Szparival már ősszel az élvonalban folytathatjuk a bajnoki szereplést és bizonyíthatok.
- Több játékos is érkezett a csapatba. Hogy látod már megértitek egymást a játékban?
- Középpályán két új játékos van –Madar Csaba és Zabos Attila- elől a csatársorban Montvai Tibi. Még van mit csiszolni az összjátékunkon. De most ezzel telnek az edzések, hogy a csapatrészenként és együtt is az egész csapat, a különböző taktikai elemeket gyakorolja. A rajtra jók leszünk!
- Az előkészületi meccseken gólképesnek is bizonyultál, három szabadrúgás gólt szereztél, volt meccs mikor négyszer is betaláltál.
- Ez korábban is jellemző volt a játékomra, talán azért is, mert csatár poszton is szerepeltem. De egy támadó középpályásnak az is a feladata, hogy odaérjen a kapu elé, és ha lehetőség adódik, gólt lőjön.
- Ősszel a közönség is láthatóan kegyeibe fogadott.
- Igen, én is úgy érzem, hogy megkedveltek a Szpari szurkolók, ehhez az is kellett, hogy eredményesen szerepeljünk. Tavasszal is szükségünk lesz a bíztatásukra, mert a bajnok cím megszerzése a célunk. Remélem, hogy a játékunk és az eredményességünk alapján még többen jönnek majd a meccsekre.
- Azt is mondhatjuk, hogy öntörvényű játékos vagy, mit szólsz ehhez a megállapításhoz?
- Én nem mondanám ezt magamról, de hallottam másoktól is ezt a véleményt. Lehet, hogy van benne valami?
- Az őszi szezon közben új hajviseletet választottál. Mi volt a döntésed kiváltó oka?
- Nem volt különösebb ok, csak szeretem az extrém dolgokat.