MTK - Nyíregyháza Spartacus 2-0 (1-0)
A tizenkettedik forduló utolsó meccsén a Hungária körúton 2-0-ra kikapott a Szpari. Az MTK a nyíregyházi helyzetekre gólokkal tudott válaszolni.
MTK - Nyíregyháza Spartacus 2-0 (1-0)
Hidegkuti Nándor stadion, 1000 néző, v.: Bognár (Hegyi, Huszár).
MTK: Végh Z. – Horváth, Lambulics, Pintér Á., Pollák – Bori, Zsidai, Szabó Á., Pátkai (Kecskés, 84. perc) – Kulcsár T., Urbán (Pál, 69.).
Vezetőedző: Garami József.
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Perényi, Bagoly, Zaleh, Cornaci – Vukadinovics, Hegedüs, Zabos (Szilágyi N., 80.), Miskolczi (Minczér, 68.) – Lippai – Meneougong (Montvai, a szünetben)
Klubmenedzser: Révész Attila.
Gól: Bori (43.p.), Szabó Á. (50.p.).
Sárga lap: Pátkai (4.p.), Bagoly (71.p.), Zaleh (75.p.), Lippai (77.p.), Zabos (77.p.)
Az első félórában jobban focizó Szpari nem tudta lehetőségeit gólra váltani. Miskolczi kihagyott helyzetére góllal válaszolt az MTK, egy tetszetős akció végén. A szünet után ismét kimaradt vendég helyzetre válaszoltak góllal a kék-fehérek. Ez el is döntötte a meccs sorsát. Garami csapata ezután átengedte a teret a Szparinak, és kontrákra rendezkedett be, és könnyen átjátszották a középpályát. Mindkét csapatnak akadt még lehetősége, de nem sikerült azokat gólra váltani.
Garami József:
- Nagyon jól kezdett a Nyíregyháza, nehezen vettük fel a játék ritmusát.
A mérkőzés döntő momentumaiból jobban jöttünk ki. Az első gól után jobban is játszottunk, véleményem szerint megérdemelten nyertünk. Az első gól Európa bármelyik stadionjában tapsot érdemelt volna.
Révész Attila :
-Jól indult a mérkőzés. A lehetőségeink kimaradtak, és az MTK erre góllal tudott válaszolni. Az előre játékban sajnos még sok javítani való akad. A támadásban nem tudtuk azt megvalósítani, amit egész héten gyakoroltunk. A mérkőzés hajrájában mentünk előre, de a végjátékban hibáztunk, vagy rossz megoldásokat választottunk. A végére már nem volt elég hit a csapatban. Ennek tudom be a sárga lapokat is. Ekkor a középpályás védekezésünk sem volt megfelelő, sokszor csak Zaleh volt egyedül az érkező támadókkal szemben.
Mennünk kell tovább, előre. Szerdáig még a kupa meccsre kell koncentrálnunk.
Nem lesz könnyű, mivel sokan hiányoznak. Aztán már készülhetünk a Kaposvár elleni meccsre.
Hidegkuti Nándor stadion, 1000 néző, v.: Bognár (Hegyi, Huszár).
MTK: Végh Z. – Horváth, Lambulics, Pintér Á., Pollák – Bori, Zsidai, Szabó Á., Pátkai (Kecskés, 84. perc) – Kulcsár T., Urbán (Pál, 69.).
Vezetőedző: Garami József.
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Perényi, Bagoly, Zaleh, Cornaci – Vukadinovics, Hegedüs, Zabos (Szilágyi N., 80.), Miskolczi (Minczér, 68.) – Lippai – Meneougong (Montvai, a szünetben)
Klubmenedzser: Révész Attila.
Gól: Bori (43.p.), Szabó Á. (50.p.).
Sárga lap: Pátkai (4.p.), Bagoly (71.p.), Zaleh (75.p.), Lippai (77.p.), Zabos (77.p.)
Az első félórában jobban focizó Szpari nem tudta lehetőségeit gólra váltani. Miskolczi kihagyott helyzetére góllal válaszolt az MTK, egy tetszetős akció végén. A szünet után ismét kimaradt vendég helyzetre válaszoltak góllal a kék-fehérek. Ez el is döntötte a meccs sorsát. Garami csapata ezután átengedte a teret a Szparinak, és kontrákra rendezkedett be, és könnyen átjátszották a középpályát. Mindkét csapatnak akadt még lehetősége, de nem sikerült azokat gólra váltani.
Garami József:
- Nagyon jól kezdett a Nyíregyháza, nehezen vettük fel a játék ritmusát.
A mérkőzés döntő momentumaiból jobban jöttünk ki. Az első gól után jobban is játszottunk, véleményem szerint megérdemelten nyertünk. Az első gól Európa bármelyik stadionjában tapsot érdemelt volna.
Révész Attila :
-Jól indult a mérkőzés. A lehetőségeink kimaradtak, és az MTK erre góllal tudott válaszolni. Az előre játékban sajnos még sok javítani való akad. A támadásban nem tudtuk azt megvalósítani, amit egész héten gyakoroltunk. A mérkőzés hajrájában mentünk előre, de a végjátékban hibáztunk, vagy rossz megoldásokat választottunk. A végére már nem volt elég hit a csapatban. Ennek tudom be a sárga lapokat is. Ekkor a középpályás védekezésünk sem volt megfelelő, sokszor csak Zaleh volt egyedül az érkező támadókkal szemben.
Mennünk kell tovább, előre. Szerdáig még a kupa meccsre kell koncentrálnunk.
Nem lesz könnyű, mivel sokan hiányoznak. Aztán már készülhetünk a Kaposvár elleni meccsre.