3-2-re kikapott a Szpari
A mérkőzés első félidejében a Szpari megszeppenve focizott a tavalyi bajnok ellen, a második félidőben már sokkal jobban játszva két gólt is szerzett a csapat.
Liga Kupa, őszi sorozat, csoportkör, 2. forduló
DVSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus 3-2 (2-0)
Debrecen, vezette: Iványi (Kispál, Ring)
DVSC-TEVA: Csernyánszki – Bernáth, Issiémou, Takács, Szűcs – Dombi, Zsolnai (Faggyas 80.), Sándor (Szilágyi 75.), Czvitkovics – Kerekes, Sidibe (Spitzmüller 67.)
Nyíregyháza: Máthé – Sipos, Cséke, Bagoly (Ambrusz 57.), Perényi – Vukadinovics, Miskolczi (Montvai 60.), Minczér, Krajncz – Moldovan, Szilágyi N. (George 73.)
Gól: Zsolnai (28.), Kerekes (41.), Moldovan (11-esből, 58.), Dombi (67.), Cséke (82.)
Sárga lap: Miskolczi (55.)
A DVSC az első félidőben nagy fölényben focizott, a Szpari a széleken futó támadásokat nem tudta megakadályozni vagy szögletre mentettek. A szélekről belőtt, beívelt labdákra rendre három csatár is érkezett. Máthé többször is bravúrosan avatkozott közbe, tizenegyest is hárított. Majd félóra elteltével, Máthé egyik kiütött labdáját Zsolnai közelről bepofozta. Majd Kerekes növelte egy nagy fejessel a hazaiak góljainak számát.
A második félidőben már változott a játék képe. Sokkal aktívabb Szparit láthattunk, és a széleken kevesebb sikeres akciót vezetett a debreceni gárda. A Szpari Moldovan tizenegyeséből szerzett gólt. Aztán Dombi egy kontra akcióból szerzett gólt. A meccs hajrájában Cséke Gyuri megszerezte első találatát a Szpariban 3-2-re alakítva a végeredményt.
Az első félidőben a hazaiak eldönthették volna a meccset, míg a második játékrész végén a Szpari támadott többet, de az ígéretes támadásokat nem sikerült gólhelyzetre váltani.
C, csoport:
Vasas – DVTK 3-0 (3-0)
A csoportban minden csapatnak három pontja van. A Szpari a gólkülönbség alapján -Szpari (6-3), Vasas (3-4), DVSC (3-4), DVTK (2-3)- vezeti a tabellát.
A következő Liga Kupa meccsünk Diósgyőrben, szeptember 9-én, vasárnap 19 órakor lesz.
DVSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus 3-2 (2-0)
Debrecen, vezette: Iványi (Kispál, Ring)
DVSC-TEVA: Csernyánszki – Bernáth, Issiémou, Takács, Szűcs – Dombi, Zsolnai (Faggyas 80.), Sándor (Szilágyi 75.), Czvitkovics – Kerekes, Sidibe (Spitzmüller 67.)
Nyíregyháza: Máthé – Sipos, Cséke, Bagoly (Ambrusz 57.), Perényi – Vukadinovics, Miskolczi (Montvai 60.), Minczér, Krajncz – Moldovan, Szilágyi N. (George 73.)
Gól: Zsolnai (28.), Kerekes (41.), Moldovan (11-esből, 58.), Dombi (67.), Cséke (82.)
Sárga lap: Miskolczi (55.)
A DVSC az első félidőben nagy fölényben focizott, a Szpari a széleken futó támadásokat nem tudta megakadályozni vagy szögletre mentettek. A szélekről belőtt, beívelt labdákra rendre három csatár is érkezett. Máthé többször is bravúrosan avatkozott közbe, tizenegyest is hárított. Majd félóra elteltével, Máthé egyik kiütött labdáját Zsolnai közelről bepofozta. Majd Kerekes növelte egy nagy fejessel a hazaiak góljainak számát.
A második félidőben már változott a játék képe. Sokkal aktívabb Szparit láthattunk, és a széleken kevesebb sikeres akciót vezetett a debreceni gárda. A Szpari Moldovan tizenegyeséből szerzett gólt. Aztán Dombi egy kontra akcióból szerzett gólt. A meccs hajrájában Cséke Gyuri megszerezte első találatát a Szpariban 3-2-re alakítva a végeredményt.
Az első félidőben a hazaiak eldönthették volna a meccset, míg a második játékrész végén a Szpari támadott többet, de az ígéretes támadásokat nem sikerült gólhelyzetre váltani.
C, csoport:
Vasas – DVTK 3-0 (3-0)
A csoportban minden csapatnak három pontja van. A Szpari a gólkülönbség alapján -Szpari (6-3), Vasas (3-4), DVSC (3-4), DVTK (2-3)- vezeti a tabellát.
A következő Liga Kupa meccsünk Diósgyőrben, szeptember 9-én, vasárnap 19 órakor lesz.