A bajnoskág kezdetére jók leszünk! -2010. 02. 11.-
Milan Davidov január közepén kapcsolódott be a felkészülésbe. A harmincéves játékos Szerbiából érkezett, de korábban már Zalaegerszegen is megfordult. Az eddigi klubjai: Omla Dinec Deronje, Tekstilac Odzaci, FC Vojvodina, Cacak Borac, Hajduk Kula, Mladost Apati, ZTE. A Szerbiában és Magyarországon élvonalban játszott meccseinek a száma meghaladja a százat. A középpályás a foci mellett jogi egyetemen tanul, hamarosan végez a tanulmányaival.
- Hogyan lettél focista?
- A Deronjeben születtem, ahol minden gyerek focizott, így nem volt kérdés, hogy mit sportoljak. Mivel én voltam a legjobb a srácok közt, így lettem focista- mondja David, és nagyot nevet.
A játékos kérése szerint a mezére is a David név lesz felírva, amúgy már Nyíregyházán is így szólítja minden társa.
- Milyen tervekkel érkeztél a Spartacushoz?
- Az átigazolási időszak előtt már szó volt arról, hogy szívesen visszajönnék Magyarországra. Elsőként a nyíregyházi klub keresett meg. Tudtam, hogy nincs könnyű helyzetben a Spartacus, de szeretem a kihívásokat, és igent mondtam a megkeresésre. Úgy érzem a nehéz helyzetek jobb teljesítményre ösztönöznek. Az eddigi tapasztalataim szerint nem is bántam meg a döntést, adottak a feltételek, hogy tavasszal elérjük a célunkat. Nem lesz könnyű, de ki fogjuk vívni a bentmaradást. A bajnokság kezdetére jók leszünk!