A Bőcs is Liga Kupa ellenfél
Az utolsó pillanatban kibővítették az idei Liga Kupa kiírásban résztvevő cspatok létszámát. A tervezett 20 csapat helyett, 24 vesz részt hazánk második számú kupasorozatában. Itthon kezdjük a Liga Kupát.
Ahogy a hét elején már beharangoztuk, ma délelőtt került sor az MLSZ-ben a második alkalommal kiírásra kerülő Liga Kupa sorsolására. Kovács István, a szövetség adminisztrációjának irányítója hangsúlyozta, hogy a mérkőzéssorozat kiváló lehetőséget kínál fiatal, vagy szerződtetni kívánt játékosok tesztelésére. Az október 1-jén induló széria, amelynek díjazására összesen 50 millió forint áll majd rendelkezésre, slágermeccsekkel kezdődik, már az első fordulóban Kecskemét - Honvéd, Diósgyőr - Debrecen, Győr - Szombathely, s Kaposvár - Újpest találkozókra kerül sor, a Ferencváros az Üllői úton a Baktalórántháza ellen lép pályára a nyitányon. Az utolsó pillanatban dőlt el, hogy a négy csoportban a 16 NB I-es klub mellett 8 NB II-es együttes, tehát összesen 24 csapat szerepel. (szerepel a www.mlsz.hu honlapon)
Az utolsó utáni pillanatban tehát változtatott az MLSZ, és kibővítette a létszámot. Így négy darab hat fős csapat alkotja majd a csoportokat, és ezzel két mérkőzéssel többet játszik majd minden csapat - így a Szpari is - a csoportküzdelmekben. A másodosztály Keleti-csoportjában vitézkedő Bőcsi KSC hivatalos honlapján megjelent információk szerint, Tóth László együttese csatlakozott a Nyíregyházát is felvonultató A jelű csoportba.
Ahogy nyilvánosságra kerül a sorsolás, szurkolóinkat értesítjük a Nyíregyháza Spartacus Liga Kupa menetrendjéről.
Ami biztos, hogy az október elsejei nyitányon a Vác-Újbuda gárdáját fogadjuk a Városi Stadionban.