A Fehérvár FC érkezik

Nyolcadszor játszunk itthon a Fehérvár ellen élvonalbeli bajnokit. A szerdai siker után érezhetően növekszik az érdeklődés a mérkőzés iránt.
Soproni Liga, 5. forduló, augusztus 19, szombat, 15.00
Nyíregyháza Spartacus – Fehérvár FC
Nyíregyháza, Városi Stadion
Játékvezető: Kassai Viktor Asszisztensek: Vámos Tibor, Márton Zsolt

Szombaton az a Fehérvár érkezik Nyíregyházára, amely legutóbb bajnokin a szerdai Liga Kupa ellenfelünket a Vasast verte 5-2-re. A gólokat Sitku -kettőt- (NB-I: 99 mérkőzés/35 gól), Dajic (NB-I: 40 mérkőzés/10 gól), Bozsics (NB-I: 81 mérkőzés/14 gól), Farkas (NB-I: 216/18) szerezte. Hét közben Liga Kupa mérkőzésen az Újpest ellen nyertek 3-0-ra. Igaz előtte csak egy pontot szereztek, azt is otthon a Kaposvár ellen 1-1, gólszerző Bozsics. Idegenben a Hungária úton 2-0-ra, a Bozsik Stadionban 5-0ra kaptak ki.

Székesfehérvár csapata élvonalbeli meccsre hétszer látogatott Nyíregyházára, háromszor vereséggel, kétszer iksszel, kétszer győzelemmel távoztak. Az utolsó vendégségük sikeres volt, 2004. őszén 2-0-ra nyertek.
A Szpari a 137. bajnoki meccsét játssza hazai környezetben, 52 nyert, negyvenhétszer ikszelt.
Összességében NB-I-ben –amelyet tegnaptól Soproni Ligának hívnak- a 272-edik bajnokit játssza a Szpari. Eddig hetven győzelmet szerzett a csapat.

Szokás szerint Tajti József vezetőedzőt kérdeztük az ellenfélről:
- Én a Honvéd ellen láttam játszani őket, és akkor nagyon kikaptak. De akkor is szembetűnő volt, hogy sok jó játékosuk van. A vereség okát a nem kellő motiváltságban véltem felfedezni Kispesten. Aztán otthon öt gólt lőttek a Vasasnak. A cserepaduk is hosszú, hisz például Dvéri vagy Vayer általában nem a kezdőben lép pályára. Az megállapítható, hogy jó csatáraik vannak, és a középpályás soruk is erős. Összességében semmiképpen nem szabad lebecsülni az ellenfelünket, hisz nekik nagy szükségük van a pontokra. Ha mentálisan továbbra is olyan erős lesz a Szpari mint eddig, akkor teljesíthetjük az elvárásokat.

- A csapat már a szombati, 15 órakor kezdődő bajnokira készül, de természetesen megkérdezzük, mit szól a tegnapi sikerhez?
- Örömmel láttam, hogy mentálisan meglehetősen feltöltődve, harcosan küzdött a csapat. Nyilvánvaló, hogy ez a siker is sokat jelent a játékosoknak a szombati bajnoki meccs előtt, de nem szabad átesni a ló túloldalára sem, nehéz küzdelmes találkozó vár ránk.

A szombati bajnoki iránt érezhetően megnövekedett az érdeklődés a városunkban. A mérkőzés előtt a Városi Stadion pénztárai egy órakor nyitnak ki. Aki felnőtt belépőt vásárol a pénztárnál, utána kedvezményes áron tizenegyezer forintért vehet bérletet. A bérlet árusítás az új lelátó felőli főbejáratnál, a kapun belül lesz. A kedvezményes bérlet a szombati vagy szerdai belépő felmutatásával jövő héten a klubirodában is megvásárolható napközben.
Információink szerint a vendégek is nagyon készülnek a szombati találkozóra. Pénteken kora délután edzést vezényel Marjan Vlak a csapatának, aztán indulnak Nyíregyházára.