A Fehérvár FC érkezik Nyíregyházára
Nyíregyháza Spartacus – Fehérvár FC
Soproni Liga, 14. forduló, november 8, szombat, 18.00
Nyíregyháza, Városi Stadion
Játékvezető: Szilasi Szabolcs, asszisztensek: Ortó Gyula, Fehér Gyula
Szombaton a Fehérvár FC érkezik Nyíregyházára. A dunántúli csapat kilencedszer látogat a Nyírségbe, háromszor vereséggel, kétszer iksszel, háromszor győzelemmel távoztak. Az utolsó nyíregyházi meccsen 1-0-ra nyert a székesfehérvári gárda. A mérleg nyelve most valamerre elbillenhet.
A Szpari a 156. bajnoki meccsét játssza hazai környezetben, hatvanhármat megnyert, ötvenegyszer ikszelt. A csapatunk ebben a bajnokságban itthon még veretlen. Háromszor győzött a Szpari a Sóstói úton és háromszor döntetlent játszott. A fehérváriak idegenben már háromszor is nyertek az idei bajnokságban. Rákospalotán, Kispesten és Diósgyőrben is megszerezték a három pontot. A Spartacusnál továbbra is sérült Lazareanu és Minczér.
Szilasi legutóbb a szombathelyi meccsünket vezette.
A klub vezetéstől megtudtuk, hogy a mérkőzésre meghívták a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat képviselőit is. Banka Zsolt klubigazgató elmondta, hogy az élvonalban szereplő Nyíregyháza Spartacus mindig is a város és az egész megye labdarúgását képviselte. A csapat a sikereivel kivívta a megyében élő sportszerető emberek szeretetét. Ezért korábban a megyei önkormányzat is a klub mellé állt. Ezt a gyümölcsöző kapcsolatot szeretné megújítani az egyesület az önkormányzattal.