A felkészülés második hete -2010.07.05.-
Bekapcsolódott a felkészülésbe Abdelali és Davidov, több fiatalt kölcsönbe ad a klub.
A felkészülés második hete kezdődött hétfőn. A játékosok erőnléti edzésen vettek részt, amit György Roland vezényelt.
Az edzésekhez csatlakozott Nacim Abdelali és Milan Davidov. A klubvezetés mindkét focistával tárgyal a folytatás feltételeiről.
Mint ismert az elmúlt bajnoki évben a Szpari NB III.-as csapatot is működtetett. Mivel a következő bajnoki évben nem indít a klub csapatot az NB III.-ban, és a Liga Kupában sem szerepel, így jóval szűkebb játékoskeret lesz, ezért több fiatal játékost másodosztályú vagy harmadik vonalbeli együtteseknek ad kölcsön az egyesület, hogy több játéklehetőséghez jussanak.
A következő játékosok kölcsönadásól döntött a klub: Bodó Gábor, Csáki József, Farkas Márton, Gazsi Ferenc, Markos János, Oláh Dávid. Bakos Bencének az egri egyesülettől Simon Gergelynek Tiszakanyárról van ajánlata a leigazolásukra.
Orosz Máté és Reszler Zsolt Nagyhalászban voltak kölcsön, illetve Orgován György Tiszakanyáron, a szerződésük lejárt, őket is újra kölcsön adja a klub.
Lakatos László és Matejkó Roland Kemecsén fociztak –kölcsönben- őket a szomszédos város csapata megtartaná, várhatóan ott folytatják pályafutásukat, de ők is a Szpari játékosai maradnak.