A Fradi fegyelmi ügyei
Az FTC ellen az MLSZ a bajnoki szezon során hét esetben indított fegyelmi eljárást. A döntésekről a bajnokságban szereplő kluboknak nincs tudomása. A Szpari vezetése arra kéri MLSZ elnökét, hogy tájékoztassa a közvéleményt az eljárások eredményéről.
A Nyíregyháza Spartacus tulajdonosi köre és a klub ügyvezetése levélben fordult Kisteleki Istvánhoz az MLSZ elnökéhez.
Karakó Ferenc ügyvezető a levélben felidézi a korábbi információkat: „Az írott sajtóból és a média egyéb híradásokból, továbbá más forrásokból származó értesüléseink szerint a „006-2007. évi bajnoki idény folyamán, valamint közvetlenül azt megelőzően több fegyelmi eljárás is indult a Ferencváros Labdarúgó Zrt. sportszervezettel szemben.
Ezek közé tartozik -a teljesség igénye nélkül- a Gera Zoltán és Huszti Szabolcs eladásából befolyó bevétel után keletkezett, az Udvarácz Milánnal, Keller Józseffel, Grósz Róberttel szemben fennálló fizetési kötelezettség teljesítésének elmaradása miatt, valamint az FTC Zrt. hazai mérkőzésein rendszeresen elforduló rasszista megnyilvánulások miatt indított fegyelmi eljárás.
Az említett ügyekben a sajtó sok esetben ellentmondásos, hiányos adatokat és információkat közölt, ezért sem nekünk sem pedig a bajnokságban szereplő más sportszervezetnek nincs tudomása ezen fegyelmi ügyek alapján meghozott határozatokról, illetve arról, hogy ezek az eljárások egyáltalán befejeződtek-e jogerősen? Akkor az FTC Zrt-vel szemben került-e sor hátrányos jogkövetkezmények alkalmazására…”
A klub a felsoroltak miatt arra kérte az MLSZ elnökét, hogy tájékoztassa a Nyíregyháza Sprtacus FC-t a bajnoki iény során az FTC ellen indított fegyelmi eljárások kimeneteléről.
Karakó Ferenc ügyvezető a levélben felidézi a korábbi információkat: „Az írott sajtóból és a média egyéb híradásokból, továbbá más forrásokból származó értesüléseink szerint a „006-2007. évi bajnoki idény folyamán, valamint közvetlenül azt megelőzően több fegyelmi eljárás is indult a Ferencváros Labdarúgó Zrt. sportszervezettel szemben.
Ezek közé tartozik -a teljesség igénye nélkül- a Gera Zoltán és Huszti Szabolcs eladásából befolyó bevétel után keletkezett, az Udvarácz Milánnal, Keller Józseffel, Grósz Róberttel szemben fennálló fizetési kötelezettség teljesítésének elmaradása miatt, valamint az FTC Zrt. hazai mérkőzésein rendszeresen elforduló rasszista megnyilvánulások miatt indított fegyelmi eljárás.
Az említett ügyekben a sajtó sok esetben ellentmondásos, hiányos adatokat és információkat közölt, ezért sem nekünk sem pedig a bajnokságban szereplő más sportszervezetnek nincs tudomása ezen fegyelmi ügyek alapján meghozott határozatokról, illetve arról, hogy ezek az eljárások egyáltalán befejeződtek-e jogerősen? Akkor az FTC Zrt-vel szemben került-e sor hátrányos jogkövetkezmények alkalmazására…”
A klub a felsoroltak miatt arra kérte az MLSZ elnökét, hogy tájékoztassa a Nyíregyháza Sprtacus FC-t a bajnoki iény során az FTC ellen indított fegyelmi eljárások kimeneteléről.