A gólszerzők

George és Szilágyi Norbert is érthető örömmel nyilatkoztak honlapunknak, mindketten úgy érzik bebizonyították, hogy itt a helyük a csapatnál.

A Vasas elleni mérkőzés után megkértük két gólszerzőnket, hogy nyilatkozzanak a szpari.hu-nak.
Először természetesen George Menougongot kérdeztük, aki három góljával a meccs legjobbja volt.
- Mióta itt vagy a Szparinál egy gólt szereztél tétmeccsen, most kilencven perc alatt hármat is, gólpasszod is volt. Mitől ilyen jó a formád?
-Eddig nem kaptam túl sok lehetőséget, most megkaptam, és meg is mutattam, hogy mire vagyok képes. Bízom benne, hogy lehetőséget fogok kapni máskor is, és a bajnoki meccsen bizonyíthatok, de erről majd a szakvezetők döntenek.
- Hogy láttad a mérkőzést a pályáról? Hamar sikerült megszerezned az első gólt, az utóbbi években nem is lőttünk ilyen gyorsan gólt tétmeccsen.
- A gól után nyugodtan fociztunk, és utána egyre inkább mi irányítottuk a meccset. Sok veszélyes támadást csináltunk. Látszott mindenki meg akarta mutatni mit is tud, és hogy helye van a csapatban. Nagyon örülök, hogy három gólt is lőttem, azt hiszem a közönség is ezt várta tőlem, mindig bíztattak, és most sikerült viszonoznom ezt.

Szilágyi Norbit, már kedden a meccs előtti utolsó edzés végén meg akartuk kérdezni, hogy mit vár a meccstől? Akkor azt mondta inkább a mérkőzés után beszélne. Ebben maradtunk, azzal, hogy mindenképpen lőjön gólt és akkor biztosan őt is megkérdezzük. Teljesítette a kérésünket.
- A mérkőzést jelző sípszó előtt is bíztál a győzelemben?
Bizonytalanság volt bennem, mert nem játszottunk a Vasassal, nem tudhattuk mire lesznek képesek. Az elején szerencsére hamar berúgtuk az első gólt.
- Rögtön, úgy hogy elmentél a szélen – a védőket otthagyva- és rá is rúgtad.
- Igen, és jó helyre pattant ki a kapusról, George belőtte. Akkor megnyugodtunk, és jött a második gól, amit én szereztem George passzából. Úgy érzem bebizonyítottuk, nekünk is helyünk van a csapatban, akár a kezdőben. Örülök neki, hogy sikerült jól játszanom, mert mostanában voltak kisebb nehézségeim, de be tudtam bizonyítani magamnak is: itt a helyem.
- A mérkőzésen szélen többször is otthagytad a védőket, ezt tavasszal is gyakran előfordult, úgy látszik ebben a tekintetben ott folytattad, ahol abbahagytad.
- Igen, csak egy magasabb osztályban, de úgy tűnik –a mai meccsen mindenképpen-, hogy itt is lassabbak a védők nálam- mondta mosolyogva a meccs után Norbi- Úgy érzem mindenki bizonyítani akart. Játszani, focozni akarunk, ezt szeretjük, ezért edzünk hét közben. Nagyon jó érzés volt a közönség ünneplését megélni. De meccs közben is nagyon jó volt a szurkolásukat hallani, ezzel nagyon sokat segítettek nekünk. Az egész csapat nevében köszönjük a bíztatást.
Aztán még megjegyezte: "Jó kabala volt, hogy kedden nem nyilatkoztam!"