A győzelem íze

Szombaton ismét a győzelem ízét szeretnénk érezni, de pontot mindenképpen kell hoznunk- nyilatkozta a szpari-hu-nak Lippai Ákos.
A csapat délután elindult Sopronba a holnapi bajnoki meccsre. Már a főváros közelében volt a csapat, amikor Lippai Ákossal beszélgettünk.

- Mit vársz a holnapi meccstől?
- Természetesen ponttal vagy pontokkal akarunk hazajönni Sopronból. Az MLSZ döntése értelmében kétszáz kilométerrel többet kell utaznunk, hogy játszhassunk a rákospalotai csapattal. A REAC nagyon masszív csapat, ugyanakkor három eltiltottjuk van, mindhárman a védekezésben jeleskednek. Így talán lazább lesz a hátsó alakzatuk. Ugyanakkor nekik két nagyon jó csatáruk van, akikre ügyelnünk kell. A múlt szombati 5-0 önbizalmat ad a csapatunknak, és én úgy tapasztaltam, hogy hét közben is nagyon jól mozogtunk.

- Múlt szombaton neked is jól ment a játék, sokat tettél a sikeres támadásokért.
- Valóban én is úgy érzem, hogy ismét jó formában vagyok. Ehhez kellett az egész csapat is. A második félidőben kombinatív játék jellemezte a támadásainkat, ott volt Granát Balázs és Sziszi is, mindkettőjükkel jól megértettük egymást.

- Révész Attila azt mondta, hogy a játékoddal kiérdemelted a büntetőrúgás lehetőségét és éltél is vele.
- Az úgy volt igazából, hogy mérkőzés előtt hárman lettünk kijelölve büntetőrúgásra azzal, hogy akinek a legjobban megy a játék az értékesíti.

- Akkor valóban kiérdemelted.
- Igen, mondhatjuk.

- A REAC ellen a hazai idénynyitón gólt szereztél, és azt a szép, nagyszerűen eltalált lövést választották a szurkolóink az ősz góljának. Most is betalálsz?
- Köszönöm a szurkolóknak, hogy erre a gólra szavaztak, tényleg jól eltaláltam a labdát, ami a bal felső sarokban landolt. Természetesen minden meccsen szeretnék gólt szerezni, így holnap is igyekszem. Valószínű nem lesz olyan gól gazdag meccs, mint legutóbb, a Győr ellenit meg ne is említsük. Szombaton ismét a győzelem ízét szeretnénk érezni, de pontot mindenképpen kell hoznunk Sopronból.