A Haladás érkezik szerdán -2010.05.18.-

A bajnokságban az utolsó hazai bajnoki mérkőzést szerdán játssza a Szpari.

Nyíregyháza Spartacus FC – Szombathelyi Haladás FC

Soproni Liga, 29. forduló

Május 19. szerda 18:00

Nyíregyháza, Városi Stadion

Vezeti: Iványi Zoltán, asszisztensek: Albert István, Medovarszki János

 

Szerdán tizenhatodszor találkozik egymással a két együttes az NB I-ben. Az első meccset 1982 őszén Nyíregyházán játszottuk, a Szpari 1-0-ra nyert. A korábbi tizenöt találkozóból a Spartacus megnyert hatot, kétszer döntetlen volt az eredmény, hétszer nyertek a vasiak.

Szombathelyen a nyolc látogatásunkból egy járt teljes sikerrel, 1984-ben 2-1-re nyertünk, 2000 tavaszán 0-0-ás döntetlent értünk el.

Itthon ötször nyertünk, egyszer ikszeltünk, egyszer a vendégek vitték el a pontokat.  A Sóstói úton a legutóbbi találkozón nyertek a szombathelyiek, akkor Kenesei és Sipos Norbert szerezte a gólt. A mérkőzésen Mboussit és Goiát is kiállították.

Iványi a megismételt tiszántúli rangadón fújta legutóbb Szpari meccsen a sípot.

 

Szentes Lázár: - Az utolsó hazai mérkőzésünkön győzelemmel akarunk búcsúzni a szurkolóinktól.

Várható kezdő: Ovsiyenko – Miskolczi, Struhar, Balbinot, Hurt – Abdelali, Minczér, Davidov, Bosnjak – Andorka, Bouguerra

Cserék: Vojinovic, Stanisic, Kovacevic, Pákolicz, Müller, Homma, Alfi

Sérült: Zabos v ádli-, Batizi-Pócsi comb-, Varga hátsérülés

Eltiltott: nincs