A Honvéd érkezik szombaton
Nyíregyháza Spartacus – Budapest Honvéd
Soproni Liga, 13. forduló
Október 31. szombat, 17.00
Nyíregyháza, Városi Stadion, vezeti: Vad II István, asszisztensek: Márton Zsolt, Márkus Attila
Az élvonalban ez lesz a huszonharmadik összecsapás a két együttes között. Az eddigi tizenegy nyíregyházi meccsen hat győzelem, három döntetlen és két vereség született.
A Sóstói úton háromszor is 3-0 arányban nyertünk a kispestiek ellen. 1999-ben Gradinariu két gólt szerzett, Szabó egyet. 2008. május 25-én ismét 3-0-ra nyertünk, akkor Dosso, Lippai és Ramos volt a gólszerző. A 2008-2009-es bajnokságban októberben találkoztunk Nyíregyházán, akkor Apostu rúgta az első és a harmadik gólt, míg a másodikat újra Ramos szerezte.
A kispestiek mától –szerdától- új edzővel dolgoznak, Nyíregyházán mutatkozik be a piros-feketék kispadján Massimo Morales. A vendégek keretében egy nyíregyházi kötődésű játékos található: Cséke György. A fiatal védő a napokban súlyos sérülést szenvedett az egyik edzésen így Nyíregyházán biztosan nem szerepelhet. Cséke Gyurinak ezúton is minél hamarabbi gyógyulást kívánunk.
A vendégek kétszer nyertek, otthon a Kaposvárt verték 3-1-re, majd Miskolcon a DVTK ellen 2-1-re győztek.
Vad II. István 2007-ben vezetett egy Vasas elleni meccsünket Nyíregyházán.