A Hungária körútra utazunk -2010.03.25.-

A két klub huszadszor találkozik NB I.-es bajnoki meccsen.

MTK  - Nyíregyháza Spartacus

Soproni Liga, 20. forduló

Március 27.. szombat, 15.00

Budapest, Hungária körút, Hidegkúti Stadion

Vezeti: Farkas Ádám, asszisztensek: Kelemen Attila, Fehér Gyula

 

 

 

 

Érdekes, hogy míg a magyar élcsapatok többsége többször is elvérzett a nyíregyházi katlanban, addig az MTK egyszer sem. Nyíregyházán tízszer találkoztunk velük, ötször döntetlen eredmény született. Ötször az MTK nyert. Legutóbb 1-1-es döntetlen eredmény született Nyíregyházán. Homma góljára Gosztonyi válaszolt még az első félidő végén.

A Spartacus mindhárom MTK elleni győzelmét a fővárosban vívta ki, az egyiket 2008 őszén, a legutóbbi Hungária úti látogatáskor. Akkor 1-2 lett a végeredmény. A vezető gólt Apostu tizenegyesből szerezte, Urbán egyenlített, majd Stojkov állította be a végeredményt. Mindhárom játékos távozott azóta az akkori csapatától.

Az MTK a bajnokság kezdetekor az első négy fordulóban 12 pontot szerzett, és először Nyíregyházán veszített pontokat. Most tavasszal a két hazai meccsüket a DVTK és a Haladás ellen egyaránt 0-0-al zárták, Kispeten 4-1-re, Zalaegerszegen 1-0-ra kaptak ki.

A Szpari négy meccs óta veretlen két győzelem és két döntetlen az eddigi mérleg.

Farkas Ádám játékvezető ősszel két ithhon játszott meccset is vezetett a Szparinak, az idénynyitón a Vasas ellenit 5-1, majd a tizedik fordulóban a Győr ellenit(1-3).