A huszonegyedik összecsapás következik
A Szpari huszonegyedszer találkozik bajnoki mérkőzésen a Fradival. Az élvonalban tizennyolc meccset vívott egymással a két együttes, két mérkőzést az NB II Keleti csoportjában játszott le a két csapat.
A két klub eddigi összecsapásainak mérlege a magyar labdarúgás legsikeresebb együttesének a fővárosi zöld-fehéreknek az előnyét jelzi. A húsz találkozóból a ferencvárosiak tizennégy alkalommal nyertek, hat alkalommal döntetlen született.
A nyíregyházi stadionban játszott mérkőzéseken kétszer nyert a Spartacus, ötször a Fradi és három találkozó végződött döntetlen eredménnyel. Az első nagy Szpari siker az új évezredben, 2000 tavaszán született. Az Őze csapat 3-0 nyert a Fradi ellen. Szatke Zoltán az akkori siker tevékeny részese volt, most Szentes Lázár segítőjeként a kispadról figyeli a mérkőzést.
Mint ismert, 2003-ban Nyíregyházán a Szpari örökségét a korábban Kertváros néven szereplő csapat vette át. Ha csak az utóbbi egyesület, Nyíregyháza Spartacus. összecsapásait vesszük számba , akkor kiegyenlített a mérleg. 2004 őszén a fővárosban a Fradi ugyan nyert 5-0-ra, de tavasszal Nyíregyházán 2-0-ra kikaptak. A nyíregyházi csapat góljait Némedi és Nikolic szerezte.
Az utolsó két bajnokit a 2006-2007-es évben vívta egymással a két klub. Emlékezetes, hogy az NB II Keleti csoportjában feljutási terveket szövögető Szpari a rajt előtti utolsó pillanatban vetélytársként megkapta a Fradit. Az őszi rangadón Nyíregyházán gólnélküli döntetlen született. Tavasszal az Üllői úton 1-1 lett az eredmény. A vezetést Ambrusz átadásából Montvai szerezte meg a Szparinak, majd Tököli fejesgóllal egyenlített. A bajnokságot ebben az évben az NB II-ben a Nyíregyháza Spartacus nyerte meg az FTC előtt.
A mérkőzést Arany Tamás vezeti, aki 2007-ben, a Vecsés elleni hazai meccsünket is vezette, azon a mérkőzésen szerezte meg az aranyat a Spartacus.