A huszonegyes következik
Győri ETO - Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 13. forduló
November 1. szombat, 18.00
Győr, ETO-park
Vezeti: Berger József, asszisztensek: Forgács Attila, Huszár Balázs
A két csapat az élvonalban hússzor találkozott egymással. Az első meccs 1980 őszén Győrben 0-0-ára végződött. A huszadikat tavasszal Győrben játszottuk és sajnos 5-0-ára kikaptunk. Így van miért visszavágni az ETO-nak.
A két csapat tíz Nyíregyházi találkozóján négyszer a Szpari nyert, öt döntetlen született, egyszer kaptunk ki. Idegenben sokkal rosszabb a mérlegünk. A tíz találkozóból hetet elveszítettünk. 1984 tavaszán például, 7-2-re kaptunk ki az akkor kitűnő erőkből álló győri gárdától. Kétszer gól nélküli döntetlent harcoltunk ki, és eddigi egyetlen győri győzelmünket 1999-ben értük el, akkor Ács Guszti szerezte a gólt. A Szpari szombaton a 311-dik bajnoki meccsét játssza az élvonalban.
A győriek az idei szezonban otthon csak a Debrecentől kaptak ki (0-3), ez volt az első hazai meccsük, aztán a REAC-ot 4-2-re, a Honvédot 4-1-re, a DVTK-t 6-0-ra, a ZTE-t 1-0-ra verték meg. Az utóbbi két meccsen idegenben játszott a Rába-parti egylet, Angyalföldön 2-1-re, Székesfehérváron 3-2-re kaptak ki. Hárommal kevesebb pontot gyűjtöttek, mint a Szpari, és így kilencedikek a tabellán.
Csapatunk az utolsó két idegenbeli meccsét megnyerte. Először a Hungária körútról, majd Paksról hozta el a csapatunk a három pontot, mindkétszer 2-1 volt a v ége.
Berger vezette az első Liga Kupa meccsünket (tavaly), amelyen a Vasas ellen nyertünk 4-0-ra.