A kislánya is Szpari drukker

Zabos Attila viselte a csapatkapitányi szalagot az előkészületi meccseken. A "csk-t" kérdeztük a tavaszról is. Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

Zabos Attila 2006 őszén szerződött Nyíregyházára, az MTK-tól. A Hungária körútról a fiatalítás szellemében küldték el a középpályást. Ő azóta a Spartacus színeiben igyekszik bizonyítani, hogy 28 évesen még nem öreg a focihoz. Eddig  44 bajnoki mérkőzésen igazolta, hogy érdemes volt bízni benne. Legvérmesebb szurkolója a két és féléves lánya Lili. Tavasszal a kapitányi karszalagot is ő viselheti. Arról kérdeztük a nyíregyházi focistát milyen volt az idei felkészülés?

- Fárasztó volt, nagyon sokat futottunk, de ennek várhatóan meg lesz az eredménye tavasszal.

 

- Ősszel alapember voltál a csapatban, így lesz tavasszal is?

- Voltak jó periódusaim ősszel, remélem tavasszal is jól fogok teljesíteni. Szeretnék most már gólszerzéssel is hozzájárulni a sikerhez.

 

- A tavalyi győzelmek közül melyik a legemlékezetesebb?

- Egy meccset nem tudnék kiemelni. Összességében nézve az elmúlt félévet valóban jól zártuk, de nem lehetünk elégedettek magunkkal, mert az megbosszulná magát. Meg kell ismételnünk az őszi teljesítményt, és akkor valóban jó évünk lesz. Néhányan távoztak a csapattól télen, túl sokan nem érkeztek, de úgy érzem ebből is lehet előnyt kovácsolni. Azt tapasztalom, hogy egyre jobb a csapatszellem. Abba van az igazi erőnk, hogy egymásért is tudunk küzdeni. Ha jön egy kudarc, utána még jobban akarunk bizonyítani. Nagyon oda kell figyelnünk a jó kezdésre, és akkor sikeresen zárhatjuk a bajnokságot.

 

- Túl sok szabadidőnk nem volt most. Amikor otthon vagyok, akkor a két és féléves kislányunk, Lili lefoglalja minden szabadidőmet. Mondhatjuk, hogy ő a „hobbink”. Már jár a bajnoki meccsekre. Van saját szparis meze, amelyen természetesen a neve is rajta van, és mindig szurkol a csapatnak. A mérkőzéseken nagyon félt. Ha egy ütközés miatt ápolásra szorulok akkor a feleségemet kérdi:  „Miért bántják aput?”