A klubmenedzser elégedett a főpróbával - Nyíregyháza - Spartacus - Szpari

Révész Attila elégedett volt a szombaton látottakkal, de az eredményből nem vont le messzemenő következtetéseket.
Révész Attila:
- A mérkőzésből, a 7-0-ból nem kell messzemenő következtetéseket levonni. Az egyértelmű, hogy sokkal frissebbek voltak a játékosaink, mint szerdán. Nem voltak olyan fásultak, sokkal gyorsabbak voltak. Azokat a gyakorlatokat, támadás megoldásokat, amiket az edzéseken gyakorolunk, most a játékosok a mérkőzésen is meg tudták csinálni, és nem csak akarták, mint legutóbb Kispesten. Remélem az újpesti rajton is minél többet megcsinálnak majd ezekből a támadásokból. A passzok pontosak voltak mélyről, és így oda is értünk, szélről is sok beadás érkezett. Igaz, ez nem volt olyan erősségű ellenfél, mint a Honvéd, de azt gondolom nekünk most erre volt szükségünk.
Voltak hibáink is, amiket látnunk kell. A támadásainknál sokszor elvitte a hév a játékosokat, és nem értünk vissza időben, ebből volt néhány lehetősége a vendégeknek.
Összességében elégedettek lehetünk a látottakkal. Különösen az első félidővel. Nagy lendülettel kezdtünk. A nyitányra készülve már külön kiemeltem a kontrák fontosságát, ezeket jól valósítottuk meg. A középzónából a labdaszerzés után gyorsan végig vittük a támadásokat, nem volt idő az ellenfélnek a visszarendeződésre.
A másik célunk az volt, hogy lássuk az idén érkezett játékosokat, nos kiderült, hogy tudnak gólt szerezni. Ha még Dosso is felépül, akkor törhetjük a fejünket, hogy ki legyen a kezdőben és ki a kispadon. Úgy tűnik, hogy egészséges versenyhelyzet alakul ki a keretben.
Shevel láthatóan nagyon tehetséges játékos, rengeteg fantázia van a játékában. Biztos, hogy tud nekünk segíteni, bár még nem kész játékos. Kicsit könnyelmű volt, de nagyon ügyes, és a nézők is élvezték a megmozdulásait. Szakmai szemmel kicsit másképpen látjuk, de biztos, hogy hosszú távon nagyon komoly segítség az ideérkezése.
Fabinho és Ilic nem tudott bizonyítani, utólag is bebizonyosodott, az ami Kispesten. Ott akkor a kezdőben szerepeltek, és látható volt, hogy nincsenek azon a szinten, mint a mi játékosaink. Most a második félidőben még könnyebb dolguk lett volna bizonyítani, de ezzel sem tudtak élni. Nem tudtak hozzátenni a játékhoz.
Azt tudni kell, hogy mivel nincs sok pénzünk, nem tehetjük meg, hogy érett labdarúgókat igazoljunk. Ezért minden adódó lehetőséggel élünk, és kipróbáljuk a játékost, ebben benne van, hogy nagyon sokszor sikertelen a kísérlet.