A KTE örülhetett a döntetlennek
Kecskeméti TE-ERECO – Nyíregyháza Spartacus 1-1 (0-0)
Kecskemét, 4000 néző
Vezette: Bognár Tamás (Albert, Medovarszki)
Kecskeméti TE-ERECO: Mitrovic – Schindler, Lovric, Grkinic, Farkas – Cukic, Koncz (Alimpijevic, 52.p.), Menyhárt (Litsingi, 52.p.), Savic, Montvai (Kormos, 68.p.), Csordás
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Perényi, Mboussi, Goia (Bárányos, 46.p.) Cornaci – Miskolczi (Ramos, 57.p.), Hegedűs, Zabos, Minczér (Belényesi, 62.p) - Apostu, Dosso.
Gól: Apostu (49.p.), Litsingi (92.p.)
Sárga lap: Goia (28.p.), Savics (44.p.), Schindler (60.p.), Apostu (72.p.), Dosso (76.p.), Alempijevics (78.p.), Zabos (82.p.), Ramos (93.p.)
Kiállítás: Cornaci (74.p.)
Az első percek Szpari akciókat hoztak, de utána a KTE játékosai átvették az irányítást. A mieink ezúttal is a középpályán próbálták megállítani Csordásék akcióit. Hegedüsék ezúttal is jól zárták el a kapuhoz jutási lehetőségeket. Ha mégis sikerült átjátszani a középpályájánkat, akkor a labdák rendre lesen találták Montvait. Az első negyvenöt percben egyszer került helyzetbe, de blokkolták a lövését. A kecskemétiek Savic révén néhány veszélyes távoli lövéssel vagy pontrúgással tesztelték Lazareanut, de Filip biztosan hárított. A kontráink a kecskeméti kapu előtt elakadtak. A játékrész utolsó perceiben Miskolczi került ígéretes helyzetbe, már a büntető területen belül volt középpályásunk, amikor elrántották. A játékvezető sípja néma maradt.
A második játékrészben kényszerű cserét hajtott végre Révész Attila, Goia begyulladt hörgői miatt nem tudta folytatni a játékot, és Bárányos érkezett helyette, Hegedüs a középpályáról visszalépett a védelembe. A félidőből csak pár perc telt el, amikor Bárányos a félpályánál lecsapott egy labdára, elindult a kapu felé, majd kiugratta Apostut. Bogdan tíz méterről a kiinduló Mitrovic mellett lövésre szánta el magát, az érkező Grikinic még beleért, de Apostuhoz pattant vissza a labda, aki másodszorra a kapuba gurított. Csatárunk második gólját szerezte a magyar élvonalban, két egymást követő meccsen is betalált.
A gólt után a kecskeméti edző, Szivics kettős cserére szánta el magát, Révész Attila sérülések miatt használta ki cserelehetőségeit. Miskolczi Lászlónak a combizma húzódozz meg. Minczér Tibi a bokáját fájlalja, a röntgen vizsgálat után derül ki a pontos diagnózis.
A gól után többször állt a játék, a hazai focisták rendre rájátszottak a szabálytalanságokra. El is érték a céljukat, mert a hajrában a pályán és a lelátón is idegessé vált a hangulat. Ennek is betudható, hogy a 74. percben egy elhamarkodott ítélettel Bognár Tamás piros lapot mutatott Cornacinak. A tizenhatos előtt Kormos érkezett, Mboussi és Cornaci volt mellette, a hazai játékos megpróbált lefordulni, majd elesett. A partjelző lengette a zászlaját, mire a játékvezető sípjába fújt, és villant a piros lap, amelyet Cornacinak mutatott fel.
A hátralévő időben a kecskemétiek a kapu elé ívelgették a labdákat, de Hegedüs vagy Mboussi semlegesítette ezeket. A rendes játékidő letelte után öt percet hosszabbított Bognár. A ráadás második percében egy bal oldali akció végén született az egyenlítés. A tizenhatos vonaláról Savic a kapu elé emelt, Lovric fejelte le a labdát, és Listingi közelről a kapuba kotorta a játékszert.
Küzdelmes, harcos néha ideges hangulatú mérkőzésen a hazaiak örülhettek annak, hogy a hajrában pontot mentettek.
Tomiszlav Szivics: - Nehéz egy olyan csapat ellen focizni, amelyik így megszervezi a védekezését, és ennyi védőjátékossal lép pályára. Mi nem tudtuk most ennek az ellenszerét, egy kivételével nem voltak lehetőségeink, távoli lövésekkel próbálkoztunk. A fociban benne van ilyenkor, hogy az ellenfél szerez vezetést egy kontrából, és ez most is így történt. Szerencsére végig küzdöttek a játékosaink, és ez egy pontot jelentett.
Révész Attila: - Nagy küzdelmet hozott a találkozó, mindkét csapat a győzelemért küzdött. Az első játékrészben tompábbak voltunk, mint kiderült, ezt sérülések is okozták. Emiatt kényszerű cserékre került sor. Most nem tudtunk offenzívabb játékra váltani. A lehetőségek alapján a végeredmény reálisnak mondható, ennek ellenére csalódott vagyok, hiszen a hosszabbításban egyenlített a hazai együttes.