A kupakudarcról

Szentes Lázár elmondta, olyan kudarc érte őt, a Spartacust és a a szurkolóinkat, amely mellett nem lehet szó nélkül elmenni.

Szentes Lázár a nyírmadai mérkőzésről megérkezve, a szpari.hu-nak és szurkolóinknak nyilatkozott a történtekről.

 

- Ez egy olyan mérkőzés volt, amely után nekem vezetőedzőként mindenképpen meg kell szólalnom. Amikor a Ferencváros elleni mérkőzés végén nyolcezer ember felállva tapsolta a csapatot, akkor nem tartottam igényt arra, hogy hosszabban elemezzem a történteket. Most viszont olyan kudarc ért engem, a Spartacust, a szurkolóinkat, ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem az a lényeg, hogy most nyilvánosan elemezzük a játékosok hibáit, és mindenkit sárba tapossunk. Az a fontos, hogy a szurkolók tudják, hogy egy ilyen kudarc után mi is történik a csapat körül.

El kell ismerni, hogy ez egy arcpirító kudarc volt mindenkinek:  az edzőnek, a játékosoknak, a szurkolóinknak. Az ultráknak, a Nyírmadára ellátogató szurkolóinknak és az összes szparistának mélységes fájdalmat okoztunk. Azt tudniuk kell, hogy a szakvezetést, a csapat körül dolgozókat és a játékosokat is nagyon bántja a szerdai teljesítményünk. El kell fogadnunk az ultrák mérkőzés utáni kritikáját: szégyelljük magunkat!

Nekem is el kell fogadnom, hiszen magam is a Szpari mezét viselem. Én vagyok a szakmai vezető, én vagyok az elsőszámú felelőse azoknak a dolgoknak, melyek a csapattal történnek.

Azok a játékosok akik itt vannak a klubnál, az én egyetértésemmel, beleegyezésemmel vannak itt, tehát az én fogalmaim szerint rendkívül sportszerűtlen dolog lenne csak az ő nyakukba varrni a kudarcot.

 

- Mi volt a vereség szakmai oka?

 

- Egy vegyes csapat lépett pályára, amely rossz egyveleg volt. Voltak, akik játszottak a Videoton ellen, voltak akik sérülésből tértek vissza, voltak akik először szerepeltek a csapatban. De mindegyik játékosunk szerepelt már az élvonalban. A lelkesen küzdő hazai együttes a harmadosztályban szerepel. Azt gondolom, hogy az élvonalbeli játékosokból összeállított csapatnak mindenképpen nyerni kellett volna. Mindegy, hogy ebben összetételben még nem fociztak együtt, mindegy, hogy nagyon különböző edzettségi állapotban voltak.

Nagyon kemény kritika, hogy még gólt sem tudtunk  szerezni.

 

- Mi lesz a következménye a történteknek?

 

- Alkalmazhatjuk a büntetést: egész biztosan lesz következménye a kiesésnek.

Ilyenkor két végletbe is könnyű beleesni. Lehet legyinteni, hogy ez csak egy meccs volt. Ami gyakoribb, hogy ilyenkor fejeket követelnek a vérmesebb szurkolók. Gondolom, a többség egyetért velem abban, hogy nem szabad túlzásokba esni, nem szabad érzelmi döntéseket hozni. Nekem ezekkel a játékosokkal kell tovább dolgoznom, holnap be kell mennem az öltőzőbe, gyorsan fel kell dolgoznunk a kudarcot. Csak közösen, teljes egyetértésben tudunk a következő feladatokra koncentrálni és már Újpesten úgy játszani, hogy visszaszerezzük a szurkolók bizalmát és a saját önbecsülésünket.