A küzdőszellem dominált
A legfontosabb, hogy megnyertük a keleti rangadót, ha a második játékrészben látottakkal nem is lehetünk elégedettek- mondta Révész Attila a szombati meccsről.
Révész Attila a szombati meccsről a következőket nyilatkozta a szpari.hu-nak és a VTV-nek:
- A legfontosabb az, hogy megszereztük a három pontot. Az ezt megelőző három mérkőzés mindegyikén jól játszottunk, és mit sem értünk vele. A három meccs egyikén sem érdemeltünk vereséget, egy pontot sem kaptunk érte. A játékosok most egyértelműen a győzelemért, és az ősi rivális elleni sikerért hajtottak. Azt kértem, hogy bármi áron szerezzük meg a három pontot. Éreztem, hogy most elsősorban a küzdőszellem fog dominálni. Valóban így is lett. Felfokozott hangulatú meccs volt, amelyen a játékosok nem tudták a valódi képességeiket kiadni. Az első félidőben megfelelő előnyre tettünk szert, ráadásul már ekkor emberelőnybe kerültünk. Ez utólag látszik, hogy tudat alatt a játékosainkat túlzottan is megnyugtatta. Szünetben arról beszéltünk nehogy azt higgyük, hogy ez a mérkőzés már meg van. Tartsuk meg a labdát, és ne engedjük, hogy kijöjjenek. Sajnos a befejezéseknél pontatlanok voltunk, és így nem sikerült megszerezni a harmadik gólt, ami valószínűleg mindent eldöntött volna. Helyette, egy ártalmatlan szituációból gólt kaptunk. A gól előtti szituáció egy pontrúgásból alakult ki, de egész meccsen végig veszélyesek voltak a diósgyőri pontrúgások. Más játékuk nem nagyon volt, a fölívelésekből illetve utána ha kavarodás alakult ki, azokból próbálták a labdát a kapunkba gyömöszölni. Ezeknél a szituációknál nem voltunk elég határozottak. Sajnos a szélső védőink főként Zaleh, nem tudtak mit kezdeni az alacsonyabb, de jól fejelő vendégjátékosokkal, és Ambrusz Árpi is halványabban focizott. Így ezeket a párharcok számunkra rendre hátrányosan végződtek.
Máskor egyébként már gyakran a középpályán megszerezzük a labdákat, de mivel ezeket átívelgették a középpályán így most nem tudtuk ott megállítani a támadást. A labdakihozatalnál nagyon óvatosak voltunk, látszott, hogy nem akarnak hibázni a játékosaink.
Azt gondolom, hogy ez a csalódottság hamar el fog múlni, mert a három pontot megszereztük.
Emlékezzünk vissza az őszre. A Fehérvár, Paks, Újpest sorozatban nem szereztünk pontot. Úgy mentünk Diósgyőrbe, hogy bármi áron, de szerezzünk pontot. Most hasonló három meccs után azt mondtuk, hogy nyernünk kell, és megvalósítottuk.
Ezzel együtt nem lehetünk teljesen elégedettek. Ugyanakkor a szurkolóinknál is hiányzik az egység. Másrészt azt is hozzá tenném, hogy ha szurkolóink a nehezebb percekben is mellénk állnak, az már önmagában egy fél pont egy meccsen.
- A legfontosabb az, hogy megszereztük a három pontot. Az ezt megelőző három mérkőzés mindegyikén jól játszottunk, és mit sem értünk vele. A három meccs egyikén sem érdemeltünk vereséget, egy pontot sem kaptunk érte. A játékosok most egyértelműen a győzelemért, és az ősi rivális elleni sikerért hajtottak. Azt kértem, hogy bármi áron szerezzük meg a három pontot. Éreztem, hogy most elsősorban a küzdőszellem fog dominálni. Valóban így is lett. Felfokozott hangulatú meccs volt, amelyen a játékosok nem tudták a valódi képességeiket kiadni. Az első félidőben megfelelő előnyre tettünk szert, ráadásul már ekkor emberelőnybe kerültünk. Ez utólag látszik, hogy tudat alatt a játékosainkat túlzottan is megnyugtatta. Szünetben arról beszéltünk nehogy azt higgyük, hogy ez a mérkőzés már meg van. Tartsuk meg a labdát, és ne engedjük, hogy kijöjjenek. Sajnos a befejezéseknél pontatlanok voltunk, és így nem sikerült megszerezni a harmadik gólt, ami valószínűleg mindent eldöntött volna. Helyette, egy ártalmatlan szituációból gólt kaptunk. A gól előtti szituáció egy pontrúgásból alakult ki, de egész meccsen végig veszélyesek voltak a diósgyőri pontrúgások. Más játékuk nem nagyon volt, a fölívelésekből illetve utána ha kavarodás alakult ki, azokból próbálták a labdát a kapunkba gyömöszölni. Ezeknél a szituációknál nem voltunk elég határozottak. Sajnos a szélső védőink főként Zaleh, nem tudtak mit kezdeni az alacsonyabb, de jól fejelő vendégjátékosokkal, és Ambrusz Árpi is halványabban focizott. Így ezeket a párharcok számunkra rendre hátrányosan végződtek.
Máskor egyébként már gyakran a középpályán megszerezzük a labdákat, de mivel ezeket átívelgették a középpályán így most nem tudtuk ott megállítani a támadást. A labdakihozatalnál nagyon óvatosak voltunk, látszott, hogy nem akarnak hibázni a játékosaink.
Azt gondolom, hogy ez a csalódottság hamar el fog múlni, mert a három pontot megszereztük.
Emlékezzünk vissza az őszre. A Fehérvár, Paks, Újpest sorozatban nem szereztünk pontot. Úgy mentünk Diósgyőrbe, hogy bármi áron, de szerezzünk pontot. Most hasonló három meccs után azt mondtuk, hogy nyernünk kell, és megvalósítottuk.
Ezzel együtt nem lehetünk teljesen elégedettek. Ugyanakkor a szurkolóinknál is hiányzik az egység. Másrészt azt is hozzá tenném, hogy ha szurkolóink a nehezebb percekben is mellénk állnak, az már önmagában egy fél pont egy meccsen.