A legkeményebb felkészülés
A Nyíregyháza Spartacus legrutinosabb játékosa (133 élvonalbeli meccs, 5 gól) a 28 éves Zabos Attila a felkészülésről nyilatkozik a szpari.hu-nak.
A nyári felkészülés első két hetében kemény munkát végeztek a Nyíregyháza Spartacus labdarúgói. Erről nyilatkozott honlapunknak Zabos Attila, a csapat egyik legrutinosabb játékosa, ősszel lesz két éve, hogy Nyíregyházára érkezett a védekező középpályás.
- Eltelt két hét, elég fáradtak vagyunk, de már a nehezén túl vagyunk. Ezután már sorra jönnek az edző meccsek, és az lesz a feladat, hogy a csapat összeszokjon, az újonnan érkezők is beépüljenek. Most úgy látom, hogy erőben nem lesz hiány. Mióta itt vagyok, azóta talán a legintenzívebb és legkeményebb felkészülés a mostani. Ennyit eddig még nem futottunk.
- Már van rutinod az élvonalban, ismered az erőviszonyokat. Milyen bajnoki évet vársz?
- Hasonlót, mint a tavalyi vagy valamivel jobb idényünk lesz. A rajt az első három-négy mérkőzés sikerességén is sok múlhat. Igaz, úgy látom a tavalyi évhez képest is kiegyenlítettebbé vált a mezőny, nem lesznek könnyű meccsek. Mindenképpen a középmezőnybe várom a csapatot, úgy érzem ezt az elvárást teljesítjük is.
- A téli felkészülés szerencsétlenül végződött a számodra, megsérültél és elég hosszú ideig tartott, amíg visszakerültél a csapatba.
- Elég rossz időszak van a hátam mögött, bár úgy érzem ősszel, és a bajnokság utolsó meccsein már jól teljesítettem, de nagyon sok idő kimaradt közben. Remélem, hogy most sikeresebb lesz a felkészülésem, és hasonló jó formába kerülök, mint tavaly ősszel. Természetesen az a célom, hogy ott lehessek kezdő csapatban.
- Révész Attila már a támadó és középpályás sortól is agresszív játékot vár, a Te játékstílusod nem áll távol ettől az elképzeléstől.
- Igen, tulajdonképpen a védőkkel és támadókkal is együtt fogunk labdát szerezni és együtt fogunk támadni is. Ez nagyon sok munkával jár, de igyekszünk a legtöbbet kihozni magunkból. Most a csapat is összeszokottabb, mint márciusban, abban reménykedem, hogy jó játékkal fogjuk megörvendeztetni a szurkolóinkat.
- Eltelt két hét, elég fáradtak vagyunk, de már a nehezén túl vagyunk. Ezután már sorra jönnek az edző meccsek, és az lesz a feladat, hogy a csapat összeszokjon, az újonnan érkezők is beépüljenek. Most úgy látom, hogy erőben nem lesz hiány. Mióta itt vagyok, azóta talán a legintenzívebb és legkeményebb felkészülés a mostani. Ennyit eddig még nem futottunk.
- Már van rutinod az élvonalban, ismered az erőviszonyokat. Milyen bajnoki évet vársz?
- Hasonlót, mint a tavalyi vagy valamivel jobb idényünk lesz. A rajt az első három-négy mérkőzés sikerességén is sok múlhat. Igaz, úgy látom a tavalyi évhez képest is kiegyenlítettebbé vált a mezőny, nem lesznek könnyű meccsek. Mindenképpen a középmezőnybe várom a csapatot, úgy érzem ezt az elvárást teljesítjük is.
- A téli felkészülés szerencsétlenül végződött a számodra, megsérültél és elég hosszú ideig tartott, amíg visszakerültél a csapatba.
- Elég rossz időszak van a hátam mögött, bár úgy érzem ősszel, és a bajnokság utolsó meccsein már jól teljesítettem, de nagyon sok idő kimaradt közben. Remélem, hogy most sikeresebb lesz a felkészülésem, és hasonló jó formába kerülök, mint tavaly ősszel. Természetesen az a célom, hogy ott lehessek kezdő csapatban.
- Révész Attila már a támadó és középpályás sortól is agresszív játékot vár, a Te játékstílusod nem áll távol ettől az elképzeléstől.
- Igen, tulajdonképpen a védőkkel és támadókkal is együtt fogunk labdát szerezni és együtt fogunk támadni is. Ez nagyon sok munkával jár, de igyekszünk a legtöbbet kihozni magunkból. Most a csapat is összeszokottabb, mint márciusban, abban reménykedem, hogy jó játékkal fogjuk megörvendeztetni a szurkolóinkat.