A legpontosabbak
A legutóbbi három mérkőzésről készített statisztikát ismertetjük olvasóinkkal, és természetesen Révész Attila elemzi a számokat is.
Révész Attila:
- Az utóbbi két meccs után elmaradt a honlapunkon a mérkőzések után megszokott értékelésem, ennek több oka is volt. Az előző mérkőzés húsvét hétvégéjére esett. Másrészt az utóbbi három meccsen statisztikákat készítettünk a televíziós felvételek alapján, és utána végeztük el az elemzéseket. Bár még nem áll rendelkezésünkre a legmodernebb technika, amely a programok segítségével el is készíti a statisztikát, így nem tartalmaz annyi adatot, de így is nagyon hasznos.
A statisztika a következő adatokat tartalmazza:
Egy-egy labdarúgónk játékba avatkozásának a száma, amit röviden labdaérintések számának nevezünk a statisztikában.
Ezen belül számoljuk a jó és rossz passzok számát, a statisztika itt százalékosan mutatja a számokat. Ezt az adatot mindkét félidőre kiszámoljuk.
Az elmúlt három mérkőzésről most ezeket az adatokat közöljük a mellékelt táblázatokban.
A bővebb statisztikában szerepelnek a támadásokat indító előre vagy beívelések.
Ezentúl még számoltuk egy-egy játékos jó és rossz szereléseit (Ezt a játékban legtöbbször egy jó vagy rossz passz követi, és így szerepel az előbbi statisztikában labdaérintésként is.)
Számoltuk a statisztikában a labdaszerzéseket is (amelyeket nem előz meg szerelés), illetve a labdavesztéseket is, mikor az ellenfél szerelte a játékosunkat.
Így a szubjektív vélemény alkotás mellett több objektív mérőszám is segíti a játékosainkat a felkészülésben.
Révész Attila:
- Ezeket a statisztikákat majd igyekszünk megosztani a szurkolóinkkal is, hogy ők is megismerhessék. Az igazi persze az lenne, ha technikai segítséggel készülne ez a statisztika.
Úgy érzem három mérkőzés után, hogy a játékosokra is jó hatással van ez a részletes elemzés. Ismerjük azt is, hogy milyen számok jelentik a nemzetközi szintet, így ahhoz kell közelednünk, illetve először a magyar élcsapatok átlagához kell felzárkóznunk.
A REAC elleni meccsen a két félidő közti különbség a statisztikában is jól követhető. A számok alapján egyértelműen Perényi teljesített a legmegbízhatóbban (84%), míg Mboussi 79 százalékosan teljesített. Jól mutatja a statisztika, hogy Lippai az első félidőben jól játszott, a másodikban már halvány volt a teljesítménye. Szilágyinál fordítva történt, róla kiderült, hogy a második negyvenöt percben amikor nagyobb tere van, sokkal jobban tud teljesíteni. Ezen a mérkőzésen a két középső védő, különösen Cséke Gyuri volt kevesebbet játékban.
A Fehérvár elleni meccsen is a másodikban teljesítettünk jól. Ambrusz Árpi száz százalékot nyújtott, de keveset volt játékban. Cornaci rosszul kezdett, a második félidőben javult a teljesítménye. Mboussi ezen a meccsen is pontosan játszotta meg a labdákat. Lippai Ákos teljesítménye is feljövőben volt. Vukadinovic is a második félidőben képes többre, a nyíltabb játéknál. Kiderült, hogy Kovács Bélánál jó helyen van a labda, mert pontosan megjátssza, de a ritmus váltásaiban és a védekezésében látok problémát.
A legutóbbi Paks elleni meccsen azt láttam, hogy a játékosaink tanultak abból, amire a számok alapján is felhívtuk a figyelmüket. Itt van például Lippai első félidőben nyújtott teljesítménye, ami százalékosan is nagyon imponáló. Ez a nemzetközi mezőnyben is jó teljesítmény. Ezt kell egy egész meccsre, és hosszú távra állandósítani. A két középső védő valamivel többet vállalt a játékból, különösen Bagoly Gabi értette meg, mit várunk tőlük. Amit sajnálok, hogy Tökölit nem tudták az első félidőben igazán tartani, igaz itthon a legjobb formában teljesítő magyar csatárról van szó. Cornaci is nagyon jó első félidőt produkált, alig hibázott. Mboussi a középpályán most pontatlanabb volt, mint korábban. Granát is javult sokat. Kovács pontosan játszott, de a védekezésből megint nem vette ki a részét.
Miskolcz Laci jól teljesített. A mérkőzés után a szakvezetők és a klubvezetői közül tizenketten szavaztak arra, hogy ki volt a három legjobb játékos a Paks ellen, és Laci kapta a legtöbb pontot, amíg védekezett pontatlanabbul játszott, de a középpályán nyolcvan százalékos biztonsággal birtokolta a labdát. Az első három között szinte egyhangúan még Lippai és Dosso teljesítményét említette a tizenkét szavazó.
Dossorol még nem beszéltem. Ő szinte állandósította a teljesítményét, akár egyedül van elől, akár ketten vannak a labdák hetven-nyolcvan százalékát megjátssza vagy megtartja. Ez bizony jó teljesítmény. A számok is pontosan jelzik, hogy vele az előre játékunk sokat erősödött.
- Az utóbbi két meccs után elmaradt a honlapunkon a mérkőzések után megszokott értékelésem, ennek több oka is volt. Az előző mérkőzés húsvét hétvégéjére esett. Másrészt az utóbbi három meccsen statisztikákat készítettünk a televíziós felvételek alapján, és utána végeztük el az elemzéseket. Bár még nem áll rendelkezésünkre a legmodernebb technika, amely a programok segítségével el is készíti a statisztikát, így nem tartalmaz annyi adatot, de így is nagyon hasznos.
A statisztika a következő adatokat tartalmazza:
Egy-egy labdarúgónk játékba avatkozásának a száma, amit röviden labdaérintések számának nevezünk a statisztikában.
Ezen belül számoljuk a jó és rossz passzok számát, a statisztika itt százalékosan mutatja a számokat. Ezt az adatot mindkét félidőre kiszámoljuk.
Az elmúlt három mérkőzésről most ezeket az adatokat közöljük a mellékelt táblázatokban.
A bővebb statisztikában szerepelnek a támadásokat indító előre vagy beívelések.
Ezentúl még számoltuk egy-egy játékos jó és rossz szereléseit (Ezt a játékban legtöbbször egy jó vagy rossz passz követi, és így szerepel az előbbi statisztikában labdaérintésként is.)
Számoltuk a statisztikában a labdaszerzéseket is (amelyeket nem előz meg szerelés), illetve a labdavesztéseket is, mikor az ellenfél szerelte a játékosunkat.
Így a szubjektív vélemény alkotás mellett több objektív mérőszám is segíti a játékosainkat a felkészülésben.
Révész Attila:
- Ezeket a statisztikákat majd igyekszünk megosztani a szurkolóinkkal is, hogy ők is megismerhessék. Az igazi persze az lenne, ha technikai segítséggel készülne ez a statisztika.
Úgy érzem három mérkőzés után, hogy a játékosokra is jó hatással van ez a részletes elemzés. Ismerjük azt is, hogy milyen számok jelentik a nemzetközi szintet, így ahhoz kell közelednünk, illetve először a magyar élcsapatok átlagához kell felzárkóznunk.
A REAC elleni meccsen a két félidő közti különbség a statisztikában is jól követhető. A számok alapján egyértelműen Perényi teljesített a legmegbízhatóbban (84%), míg Mboussi 79 százalékosan teljesített. Jól mutatja a statisztika, hogy Lippai az első félidőben jól játszott, a másodikban már halvány volt a teljesítménye. Szilágyinál fordítva történt, róla kiderült, hogy a második negyvenöt percben amikor nagyobb tere van, sokkal jobban tud teljesíteni. Ezen a mérkőzésen a két középső védő, különösen Cséke Gyuri volt kevesebbet játékban.
A Fehérvár elleni meccsen is a másodikban teljesítettünk jól. Ambrusz Árpi száz százalékot nyújtott, de keveset volt játékban. Cornaci rosszul kezdett, a második félidőben javult a teljesítménye. Mboussi ezen a meccsen is pontosan játszotta meg a labdákat. Lippai Ákos teljesítménye is feljövőben volt. Vukadinovic is a második félidőben képes többre, a nyíltabb játéknál. Kiderült, hogy Kovács Bélánál jó helyen van a labda, mert pontosan megjátssza, de a ritmus váltásaiban és a védekezésében látok problémát.
A legutóbbi Paks elleni meccsen azt láttam, hogy a játékosaink tanultak abból, amire a számok alapján is felhívtuk a figyelmüket. Itt van például Lippai első félidőben nyújtott teljesítménye, ami százalékosan is nagyon imponáló. Ez a nemzetközi mezőnyben is jó teljesítmény. Ezt kell egy egész meccsre, és hosszú távra állandósítani. A két középső védő valamivel többet vállalt a játékból, különösen Bagoly Gabi értette meg, mit várunk tőlük. Amit sajnálok, hogy Tökölit nem tudták az első félidőben igazán tartani, igaz itthon a legjobb formában teljesítő magyar csatárról van szó. Cornaci is nagyon jó első félidőt produkált, alig hibázott. Mboussi a középpályán most pontatlanabb volt, mint korábban. Granát is javult sokat. Kovács pontosan játszott, de a védekezésből megint nem vette ki a részét.
Miskolcz Laci jól teljesített. A mérkőzés után a szakvezetők és a klubvezetői közül tizenketten szavaztak arra, hogy ki volt a három legjobb játékos a Paks ellen, és Laci kapta a legtöbb pontot, amíg védekezett pontatlanabbul játszott, de a középpályán nyolcvan százalékos biztonsággal birtokolta a labdát. Az első három között szinte egyhangúan még Lippai és Dosso teljesítményét említette a tizenkét szavazó.
Dossorol még nem beszéltem. Ő szinte állandósította a teljesítményét, akár egyedül van elől, akár ketten vannak a labdák hetven-nyolcvan százalékát megjátssza vagy megtartja. Ez bizony jó teljesítmény. A számok is pontosan jelzik, hogy vele az előre játékunk sokat erősödött.
Mérkőzés |
REAC - Nyíregyháza Spartacus 2-2 (0-0) |
||||
Név |
Perc |
Labdaérintés |
Jó passz |
Jó passz, 1. 45 |
Jó passz, 2. 45 |
| Perényi | 90 |
26 |
84% |
75% |
89% |
| Bagoly | 90 |
22 |
63% |
58% |
70% |
| Cséke | 73 |
12 |
75% |
100% |
63% |
| Zaleh | 82 |
35 |
51% |
53% |
50% |
| Mboussi | 90 |
39 |
79% |
68% |
90% |
| Ramos | 90 |
48 |
70% |
57% |
81% |
| Lippai | 90 |
45 |
57% |
65% |
47% |
| Granát | 62 |
28 |
57% |
58% |
56% |
| Szilágyi | 90 |
33 |
54% |
38% |
65% |
| Dosso | 90 |
33 |
78% |
82% |
75% |
| Vukadinovic | 28 |
12 |
67% |
0 |
67% |
| Kovács | 17 |
7 |
85% |
0 |
85% |
| Miskolczi | 7 |
2 |
50% |
0 |
50% |
Mérkőzés |
Fehérvár - Nyíregyháza Spartacus 2-1 (1-0) |
||||
Név |
Perc |
Labdaérintés |
Jó passz |
Jó passz, 1. 45 |
Jó passz, 2. 45 |
| Perényi | 90 |
44 |
67% |
58% |
71% |
| Ambrusz | 90 |
24 |
94% |
100% |
88% |
| Mboussi | 90 |
31 |
83% |
60% |
92% |
| Cornaci | 90 |
36 |
65% |
38% |
92% |
| Hegedüs | 90 |
47 |
68% |
55% |
77% |
| Ramos | 90 |
41 |
59% |
56% |
61% |
| Lippai | 90 |
60 |
78% |
71% |
88% |
| Vukadinovic | 74 |
45 |
59% |
50% |
80% |
| Kovács | 45 |
23 |
88% |
88% |
0% |
| Dosso | 90 |
41 |
81% |
84% |
77% |
| Szilágyi | 45 |
27 |
78% |
0 |
78% |
| Miskolczi | 16 |
12 |
100% |
0 |
100% |
| Minczér | 16 |
12 |
78% |
0 |
78% |
443 |
74% |
65% |
81% |
||
Mérkőzés |
Nyíregyháza Spartacus - Paks 1-2 (0-0) |
||||
Név |
Perc |
Labdaérintés |
Jó passz |
Jó passz, 1. 45 |
Jó passz, 2. 45 |
| Miskolczi | 90 |
52 |
67% |
52% |
81% |
| Bagoly | 90 |
38 |
90% |
83% |
100% |
| Ambrusz | 90 |
22 |
83% |
77% |
100% |
| Cornaci | 90 |
54 |
83% |
95% |
60% |
| Mboussi | 90 |
48 |
71% |
69% |
75% |
| Kovács | 53 |
27 |
88% |
95% |
50% |
| Lippai | 90 |
52 |
82% |
89% |
77% |
| Granát | 66 |
47 |
79% |
77% |
85% |
| Silva | 45 |
17 |
70% |
70% |
0% |
| Dosso | 90 |
39 |
77% |
72% |
82% |
| Szilágyi | 25 |
10 |
80% |
0 |
80% |
| Vukadinovic | 23 |
15 |
66% |
0 |
66% |
| Zaleh | 35 |
25 |
70% |
0 |
70% |
443 |
78% |
79% |
77% |
||