A mesterek nyilatkoznak "Szatiról"
Szatke Zoli búcsúzik a profi focitól. Ezúttal korábbi edzőit kérdeztük arról, hogy ők milyennek látták Szatit.
Kovács János volt Szatke Zoli első edzője az ifjúsági csapatban, később a felnőtt csapatban is dogoztak együtt.
- Ifjúsági játékosként is a legszorgalmasabb volt, ez a mentalitás jellemezte egész pályafutását. Minden edző ilyen játékosokat kíván magának. A pályán is kiegyensúlyozott, megbízható teljesítményt nyújtott. Egyébként első NB-I-es meccsét éppen nálam játszotta 1992-ben. Hűséges maradt a klubhoz, és igazi lokálpatrióta, szereti Nyíregyházát, de a város és a csapat is nehezen képzelhető el nélküle. Sztorikat nem igen tudok mondani róla, hisz szolid, szerény ember, aki soha nem tolakodott a társaság középpontjába. Sok sikert kívánok neki edzőként is.
Neumann Gábor vezetőként ismerhette meg Szatke Zolit.
- Mikor a katonaság után elment egy félévre Tiszavasváriba, én hoztam vissza a Szparihoz. Nem a játékos múltjáról beszélnék most, mert arról a szurkolóknak is van emlékük, hisz vagy kétszáz meccsen láthatták itthon.
Én kértem fel arra, hogy legyen az ifi A edzője. Megbeszéltük, hogy az első két hétben együtt dolgozunk majd a csapattal. Zoli minden nap nagyon felkészülten jött, pontosan tudta, hogy mit akar aznap a csapattal. Láthatóan ezt is olyan elszántsággal csinálja, mint a focit. Igazából nem volt szüksége a segítségemre a két hét alatt. Jó volt mellette a másodedzői feladatokat ellátni. A focistáink is láthatóan felnéznek rá, örülnek, hogy vele dolgozhatnak. Nem kell nagy jós tehetség hozzá, hogy lássam az edzői pályán, kollégaként is sikeres lesz.
Buús György többször is vezetőedzőként dolgozott együtt Szatke Zolival.
- Előre megmondom, hogy elfogult vagyok Zolival, mert ő volt a kedvenc játékosom. Csak pozitív emlékeim vannak vele kapcsolatban. Szatke Zoli nyilatkozataiból az derült ki, hogy ő is szívesen dolgozott együtt velem, mondhatom kölcsönös volt az egymás iránti megbecsülés. Benne soha nem csalatkozott az edzője. Mindig a legjobb teljesítményt akarta nyújtani. A foci mellett példás családi életet él. A mai focisták számára is példakép a mentalitása. Sok sikert kívánok neki a jövőben is.
Madalina György is a Szpari edzőjeként dolgozott együtt Szatival.
- Egy csupa szív ember Zoli, akinek az edzésmunkája is kiemelkedő. Az én időszakomban nem csak a pályán, de az öltözőben is vezéregyéniség volt a csapaton belül, de ezt is szolidan, szerényen tette. Kitűnő a kapcsolat köztünk ma is, bár azt nem tudom milyen szívvel gondol rám. Amikor odakerültem, akkor kezdtünk új csapatot építeni, és ebben az időszakban Zoli már nem volt mindig a kezdőben. De mindig teljes erőbedobással dolgozott. Sajnálom, hogy elköszön a Szparitól, de hát ez az életrendje, hogy egyszer mindenkinek eljön a búcsú ideje. Nagyon örülök annak, hogy most a fiatalokat neveli, lesz mit tanuljanak tőle.
Egyébként a csapatszellem kialakításában is nagy szerepe volt. Mikor az én vezetésemmel nekivágtunk a felkészülésnek több új játékos is érkezett. Edzés után Zoli arról beszélt, hogy megy majd horgászni, az újak közül Vass Zsolti, Kanta Szabi és Sztipi is kérdezgetni kezdte, a horgászatról, arról, hogy hova érdemes menni. Az lett a vége, hogy Zoli vitte magával mind a három új fiút horgászni. A következő edzésre már az újak is úgy jöttek be az öltözőbe, mintha rég itt lettek volna a Szparinál.
Cikkünk következő részében Kiss Károly, Várhidi Péter, Détári Lajos is beszél Zoliról. Természetesen megkérdeztük Őze Tibort is, hisz Szatke Zoli legsikeresebb évei egybeesnek az Őze korszakkal.
- Ifjúsági játékosként is a legszorgalmasabb volt, ez a mentalitás jellemezte egész pályafutását. Minden edző ilyen játékosokat kíván magának. A pályán is kiegyensúlyozott, megbízható teljesítményt nyújtott. Egyébként első NB-I-es meccsét éppen nálam játszotta 1992-ben. Hűséges maradt a klubhoz, és igazi lokálpatrióta, szereti Nyíregyházát, de a város és a csapat is nehezen képzelhető el nélküle. Sztorikat nem igen tudok mondani róla, hisz szolid, szerény ember, aki soha nem tolakodott a társaság középpontjába. Sok sikert kívánok neki edzőként is.
Neumann Gábor vezetőként ismerhette meg Szatke Zolit.
- Mikor a katonaság után elment egy félévre Tiszavasváriba, én hoztam vissza a Szparihoz. Nem a játékos múltjáról beszélnék most, mert arról a szurkolóknak is van emlékük, hisz vagy kétszáz meccsen láthatták itthon.
Én kértem fel arra, hogy legyen az ifi A edzője. Megbeszéltük, hogy az első két hétben együtt dolgozunk majd a csapattal. Zoli minden nap nagyon felkészülten jött, pontosan tudta, hogy mit akar aznap a csapattal. Láthatóan ezt is olyan elszántsággal csinálja, mint a focit. Igazából nem volt szüksége a segítségemre a két hét alatt. Jó volt mellette a másodedzői feladatokat ellátni. A focistáink is láthatóan felnéznek rá, örülnek, hogy vele dolgozhatnak. Nem kell nagy jós tehetség hozzá, hogy lássam az edzői pályán, kollégaként is sikeres lesz.
Buús György többször is vezetőedzőként dolgozott együtt Szatke Zolival.
- Előre megmondom, hogy elfogult vagyok Zolival, mert ő volt a kedvenc játékosom. Csak pozitív emlékeim vannak vele kapcsolatban. Szatke Zoli nyilatkozataiból az derült ki, hogy ő is szívesen dolgozott együtt velem, mondhatom kölcsönös volt az egymás iránti megbecsülés. Benne soha nem csalatkozott az edzője. Mindig a legjobb teljesítményt akarta nyújtani. A foci mellett példás családi életet él. A mai focisták számára is példakép a mentalitása. Sok sikert kívánok neki a jövőben is.
Madalina György is a Szpari edzőjeként dolgozott együtt Szatival.
- Egy csupa szív ember Zoli, akinek az edzésmunkája is kiemelkedő. Az én időszakomban nem csak a pályán, de az öltözőben is vezéregyéniség volt a csapaton belül, de ezt is szolidan, szerényen tette. Kitűnő a kapcsolat köztünk ma is, bár azt nem tudom milyen szívvel gondol rám. Amikor odakerültem, akkor kezdtünk új csapatot építeni, és ebben az időszakban Zoli már nem volt mindig a kezdőben. De mindig teljes erőbedobással dolgozott. Sajnálom, hogy elköszön a Szparitól, de hát ez az életrendje, hogy egyszer mindenkinek eljön a búcsú ideje. Nagyon örülök annak, hogy most a fiatalokat neveli, lesz mit tanuljanak tőle.
Egyébként a csapatszellem kialakításában is nagy szerepe volt. Mikor az én vezetésemmel nekivágtunk a felkészülésnek több új játékos is érkezett. Edzés után Zoli arról beszélt, hogy megy majd horgászni, az újak közül Vass Zsolti, Kanta Szabi és Sztipi is kérdezgetni kezdte, a horgászatról, arról, hogy hova érdemes menni. Az lett a vége, hogy Zoli vitte magával mind a három új fiút horgászni. A következő edzésre már az újak is úgy jöttek be az öltözőbe, mintha rég itt lettek volna a Szparinál.
Cikkünk következő részében Kiss Károly, Várhidi Péter, Détári Lajos is beszél Zoliról. Természetesen megkérdeztük Őze Tibort is, hisz Szatke Zoli legsikeresebb évei egybeesnek az Őze korszakkal.