A mesterek nyilatkoznak ''Szatiról'' 2.
Folytatjuk a korábbi cikkünket, ezúttal Őze, Kis, Détári és Várhidi nyilatkozik búcsúzó játékosunkról.
Szatke Zoli pályafutásának kiemelkedő évei az Őze korszakra esnek, de Őze is ezalatt volt a legsikeresebb, őt is megkérdeztük Szatke Zoliról.
- Nagyon sikeres évek voltak, amikor Nyíregyházán Szatke Zolival együtt dolgoztam. Mikor Kulimár János megkeresett, hogy vállalnám-e az edzői feladatokat a Szparinál, akkor elmentem megnézni a csapatot egy Vác elleni előkészületi meccsen. A jegyzetembe az első bejegyzésben is szerepel Szatke Zoli. Göncz Berci végzett el szabadrúgást, de a labda kipattant a védőkről. Akkor írtam a füzetembe –amit azóta is őrzök-, hogy a 2-es jól érkezik a kipattanó labdára.
Szatke Zoli védő létére is nagyon gól érzékeny volt. Ha pontrúgás következett a közönség már skandálta Kirchmayer és Szati nevét. Nagyon sokat gyakoroltuk a pontrúgásokat, és ez lett az egyik legerősebb fegyverünk. Emlékszem, még az első évben Szeged ellen játszottunk itthon, Vágó Attila hangja kihallatszott az öltözőből és pont a szabadrúgás variációinkat elemezte. Kiderült, hogy pontosan ismeri azokat. Semmit sem változtattunk, és a megszokott variációkból így is három gólt szereztünk.
Zoli szellemisége, munkabírása, a foci iránti tisztelete miatt is, meghatározó egyéniség volt a csapatban. Kiérdemelte a szurkolók szeretetét. A csapat vezetése is azon volt, hogy ő legyen az egyik ismert arc, aki megjeleníti a csapatot. Szinte természetesen adódott az is, hogy csapatkapitány lett. Ezúton is sok sikert kívánok neki az edzői munkához.
Kis Károly is dolgozott Zolival edzőként, de tőle is csak dicsérő szavakat hallhattunk.
- Nagyon megbízható jó játékosként ismertem meg Zolit, aki az edzéseket is nagyon komolyan vette. Hogy ilyen magas szinten, ilyen hosszú ideig képes volt jó teljesítményt nyújtani azt is bizonyítja, hogy mennyire sportszerű életet él. Profi hozzáállásával segítette az én munkámat is. Hosszú pályafutása során sok-sok sikert könyvelhetett el, de ennyi idő alatt nyilván voltak sikertelenebb évei is a Szparinak. Jó egészséget kívánok Zolinak.
Détári Lajos egy félévig dolgozott Nyíregyházán, az ő véleményére is kíváncsiak voltunk.
- Még focistaként nagyon masszív védőnek ismertem meg, aki a kapura is nagyon veszélyes volt. Nagyszerűen fejelt. Edzőként azt tapasztaltam, hogy az edzésmunkában is kiemelkedőt nyújt, pedig akkor már az egyik legidősebb játékos ő volt, még sem kellett noszogatni soha. A foci és a család volt a két legfontosabb dolog számára. Sok sikert kívánok neki az edzői pályán.
Várhidi Péter szövetségi kapitány a nyíregyházi klubban szintén együtt dolgozott a búcsúra készülő „Szatival”.
- A nyíregyházi klub sokat veszít Szatke Zoli visszavonulásával. Igazi csapatember és vezéregyénisége is volt a Szparinak. A mai üzleti szemléletű labdarúgásban már igen ritka a klubhűsége. Ezért külön is becsülendő a teljesítménye. Olyan játékos, aki mindig sportszerűen készült, és a pályán teljes erőbedobással küzdött. Azt hiszem róla balhékat senki sem tudna mondani. Örülök annak is, hogy az ifi csapat edzője lesz, biztos vagyok benne, hogy ezen a pályán is sikeres lesz.
- Nagyon sikeres évek voltak, amikor Nyíregyházán Szatke Zolival együtt dolgoztam. Mikor Kulimár János megkeresett, hogy vállalnám-e az edzői feladatokat a Szparinál, akkor elmentem megnézni a csapatot egy Vác elleni előkészületi meccsen. A jegyzetembe az első bejegyzésben is szerepel Szatke Zoli. Göncz Berci végzett el szabadrúgást, de a labda kipattant a védőkről. Akkor írtam a füzetembe –amit azóta is őrzök-, hogy a 2-es jól érkezik a kipattanó labdára.
Szatke Zoli védő létére is nagyon gól érzékeny volt. Ha pontrúgás következett a közönség már skandálta Kirchmayer és Szati nevét. Nagyon sokat gyakoroltuk a pontrúgásokat, és ez lett az egyik legerősebb fegyverünk. Emlékszem, még az első évben Szeged ellen játszottunk itthon, Vágó Attila hangja kihallatszott az öltözőből és pont a szabadrúgás variációinkat elemezte. Kiderült, hogy pontosan ismeri azokat. Semmit sem változtattunk, és a megszokott variációkból így is három gólt szereztünk.
Zoli szellemisége, munkabírása, a foci iránti tisztelete miatt is, meghatározó egyéniség volt a csapatban. Kiérdemelte a szurkolók szeretetét. A csapat vezetése is azon volt, hogy ő legyen az egyik ismert arc, aki megjeleníti a csapatot. Szinte természetesen adódott az is, hogy csapatkapitány lett. Ezúton is sok sikert kívánok neki az edzői munkához.
Kis Károly is dolgozott Zolival edzőként, de tőle is csak dicsérő szavakat hallhattunk.
- Nagyon megbízható jó játékosként ismertem meg Zolit, aki az edzéseket is nagyon komolyan vette. Hogy ilyen magas szinten, ilyen hosszú ideig képes volt jó teljesítményt nyújtani azt is bizonyítja, hogy mennyire sportszerű életet él. Profi hozzáállásával segítette az én munkámat is. Hosszú pályafutása során sok-sok sikert könyvelhetett el, de ennyi idő alatt nyilván voltak sikertelenebb évei is a Szparinak. Jó egészséget kívánok Zolinak.
Détári Lajos egy félévig dolgozott Nyíregyházán, az ő véleményére is kíváncsiak voltunk.
- Még focistaként nagyon masszív védőnek ismertem meg, aki a kapura is nagyon veszélyes volt. Nagyszerűen fejelt. Edzőként azt tapasztaltam, hogy az edzésmunkában is kiemelkedőt nyújt, pedig akkor már az egyik legidősebb játékos ő volt, még sem kellett noszogatni soha. A foci és a család volt a két legfontosabb dolog számára. Sok sikert kívánok neki az edzői pályán.
Várhidi Péter szövetségi kapitány a nyíregyházi klubban szintén együtt dolgozott a búcsúra készülő „Szatival”.
- A nyíregyházi klub sokat veszít Szatke Zoli visszavonulásával. Igazi csapatember és vezéregyénisége is volt a Szparinak. A mai üzleti szemléletű labdarúgásban már igen ritka a klubhűsége. Ezért külön is becsülendő a teljesítménye. Olyan játékos, aki mindig sportszerűen készült, és a pályán teljes erőbedobással küzdött. Azt hiszem róla balhékat senki sem tudna mondani. Örülök annak is, hogy az ifi csapat edzője lesz, biztos vagyok benne, hogy ezen a pályán is sikeres lesz.