A motiváció adott!

Bízom benne, hogy a játékosaink a nehezebb helyzetben is nagyot alakítanak- mondta Révész Attila a szombati találkozó előtt.
DVTK Borsodi – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 8. forduló, szeptember 15., 18.00
Vezeti: Szabó Zsolt, asszisztensek: Kispál Róbert, Tóth István

Révész Attila a szombati keleti rangadóról nyilatkozik a szpari-hu-nak:
- A vasárnapi Liga Kupa mérkőzés alapján nagyon feszült légkörű kilencven percre és paprikás hangulatra számítok. Döntő lehet az is, hogy a két csapat játékosai hogyan tudják ezt feldolgozni. A játékosokkal sokat beszéltünk erről is hét közben. A szakvezetés és a focistáink is tudják, hogy a szurkolótáborunknak ez a mérkőzés kiemelt fontosságú, de mindkét csapatra igaz ez. Így a motiváció érezhetően adott a csapatunkban is. Most arra kell figyelni, hogy a túlzott motiváció ne forduljon át görcsösségbe vagy túlpörgésbe.
Azt gondolom egyik csapat sem fogja túl taktikázni a kilencven percet, az első pillanatoktól éles küzdelemre számítunk. Ilyen feszült légkörben döntő lehet, hogy ki tudja a másik csapatot hibázásra késztetni. Akár egy ilyen szituáció eldöntheti a meccs sorsát.
Mi a 0-0-ból indulunk ki az első félidőre, ha türelmetlenné válik az ellenfél, az a mi malmunkra hajtja a vizet. Ha ezt sikerül tartanunk a második negyvenöt percben kivívhatjuk a győzelmet. Ez persze nem zárja ki, hogy már hamarabb vezetéshez jussunk. Nagyon fontos lenne, hogy ne változzon a két csapat közötti pontkülönbség. Ha három pontot sikerül elhozni Diósgyőrből, az a következő bajnoki találkozóra is lendületet adhat. Akkor a jövő hétvégén a DVSC ellen egy újabb óriási csatának nézünk elébe.
Sajnos a hétközi edzésmunkánk nem volt ideális a sérülések miatt. Ilyen helyzettel ebben az idényben először szembesültünk. Abban bízom, hogy a játékosaink a nehezebb helyzetben is nagyot alakítanak.
Az összeállításnál Lippai Ákosra a sérülése miatt sajnos még nem számíthatunk, így az összeállítás is kényszerűen változik az ideálishoz képest. Ambrusz Árpi sem játszhat még a szombati meccsen. A kapuban Filip lesz, a hátvédsort Ivan Zaleh, Bagoly Gábor, Cséke György, Claudio Cornaci alkotják. A középpályán Hegedüs Tibor és Zabos Attila helye továbbra is biztos. Jobboldalon várhatóan bajnoki mérkőzésen is bemutatkozik Perényi Szabolcs, aki az utóbbi két kupameccsen jó teljesítményt nyújtott. A baloldali középpályás játékost Miskolczi László tudja a legjobban helyettesíteni, így őt küldjük pályára. George tartja jó formáját, ezért ő szerepel az egyik csatárposzton, Montvai Tibor lesz még mellette ott a kezdőben. Moldovan Tibor iránti bizalmunk elfogyott, csereként nevezzük.