A Paks érkezik
Nyíregyháza Spartacus - Paks
Soproni Liga, 26. forduló
Május 1. péntek 19.00
Nyíregyháza, Városi Stadion, vezeti: Szilasi Szabolcs, asszisztensek: Farkas Balázs, Szalai Zoltán
A mérkőzés támogatója: AEGON Nyugdíjpénztár
Belépők ára: 250 forint, a belépőket az AEGON biztosító feltételei alapján nyereményjegyként is lehet érvényesíteni.
Pénztárnyitás: főpénztár 16.00 (új lelátó felől), pénztárak: 17.00
A csapatunk csütörtökön fél hattól edzett a stadionban. Nánási és Goia könnyített munkát végeztek a sérüléseik miatt. Holnap dől el, hogy játszhatnak-e?
Az edzés után Szabó Andrást kérdeztük.
- A DVTK ellen az első félidőben tompa volt a csapat.
- Nem volt sok idő a két mérkőzés között, én ennek tulajdonítom ezt. Hosszú ideje megszoktunk egy ritmust, ami most hirtelen megváltozott.
- Holnap minden szparista győzelmet vár. Csak a három pont elfogadható. Ilyenkor nehéz lenne azt kérdezni, hogy mit vársz a mérkőzéstől?
- Igen, közhelyszerűen tudnék csak válaszolni. Úgy láttam az utóbbi három meccsen, hogy a játékunk rendben volt, azzal nem voltak nagy bajok, egyik ellenfelünk sem focizott le. A gólok hiányoztak, de azok nagyon. Ezen kell változtatnunk mindenképpen. De persze az ellenfélről sem szabad elfeledkezni, mert nekik is nagyon fontos ez a találkozó.
- Ilyen gólínséges időkben mit lehet tenni? Van rá recepted?
- Receptem az nincs. Játékos múltamból tapasztalataim vannak, azokat próbálom hasznosítani. Ilyenkor inkább nyugtatni kell a játékosokat. Tudnak focizni, ezt bizonyították ősszel, ezt nem lehet elfelejteni. Mentálisan kell elsősorban felkészíteni a játékosokat a holnapi meccsre. Ha sikerül gólt szerezni, akkor sokkal felszabadultabbak lesznek. Csak az eltervezett kezdő tudom elmondani, mert a meccs előtt döntünk a kisebb sérülésekkel bajlódókról.
Várható összeállítás: Lazareanu - Lakatos I., Goia, Nánási, Perényi - Miskolczi, Minczér, Zabos, Imedashvili - Stojkov, Apostu
Eltiltott: Mboussi
Sérült: Cornaci, Odrobéna