A rajtra "ütőképes" lesz a Szpari!

Szentes Lázár vezetőedző bízik abban, hogy a rajtra űtőképes csapat áll össze.

- Túl vagyunk a felkészülés felén, sikerült feltérképeznie a csapatot?

- Igen, már több hét eltelt, és sokszor még rövidebb idő alatt is fel kell térképezni, meg kell ismerni egy csapatot. Levontuk a tanulságot. A játékos mozgásból azt is lehet látni, hogy voltak posztok, amikbe mindenképpen bele akartam nyúlni. A kapusokat lecseréltük, mentek és jöttek játékosok. Ebből azt is lehet látni, hogy várhatóan lesz változás a keretben a rajtig.

 

- Most hogyan értékeled, a tervek teljesíthetők ezzel az együttessel?

- Attól is függ mit jelölünk ki célnak. Ha az a cél, hogy a tizedik hely környékén zárjon a csapat, az teljesíthető. De mi ennél jobb eredményt akarunk, ehhez óhatatlanul erősíteni kellett a támadó szekciót.

 

- A hátralévő idő elég lesz a csapat összecsiszolására?

- Igen, egyébként a csapat összecsiszolása az egy hosszabb folyamat, mondhatni folytonos feladat. A jövő heti tétmérkőzésekre már megfelelő állapotú csapatot tudunk kiállítani. Az első tétmérkőzésen, az MTK elleni Liga Kupa meccsen egy vegyes csapat fog szerepelni. Bízom abban, hogy a jövő hétvégi bajnoki rajtra egy megfelelően ütőképes együttes áll majd össze.