A rendőrség tizenkét szurkolót előállított

A mérkőzés előtt a vendég szurkolók érkezésekor, a stadionban és a szurkolók távozásakor is történtek rendbontások, tizenkét szurkolót előállítottak.
A debreceni szurkolók többsége kora délután vonattal érkezett Nyíregyházára. A szurkolók rendőri kísérettel vonultak a stadionhoz. Közben a Nyíri Fészek étterem közelében akartak összecsapni debreceni és nyíregyházi szurkolók, de a rendőrök a helyszínre érve ezt megakadályozták.

A debreceni szurkolótábor stadionhoz vonulásakor újabb rendbontás történt.
- Egy szurkoló követ hajított egy lovasrendőr felé. A jelenlévő rendőrök a rend helyreállítására közbeléptek. Három szurkolót a mentők a kórházba szállítottak, onnan a vizsgálat után távoztak- mondta Fülöp Gergely a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A lelátón már megnyugodni látszottak a kedélyek, bár gyalázó rigmusokat ekkor is hallhattunk. A mérkőzés közben, egy negyedóra eltelte után, a vendég szektorban a szurkolók az új lelátó felőli oldalon elkezdték elbontani a kordonokat. A biztonsági szolgálat közbe lépett, de úgy tűnt túlerőben vannak a szurkolók.
Mivel nem volt kiemelt kockázatú mérkőzés a szombati meccs, így a kerítésen belül a biztonsági szolgálat tartotta fenn a rendet. Információink szerint a kordonok elbontásakor a rendőrség is közbelépett, és ők akadályozták meg az akciót. Több szurkolót előállítottak.

A mérkőzés alatt a hazai B középnél egy petárdát hajítottak közvetlenül a lelátó alá. A drapériák, és feliratok lángra lobbantak, de tűz terjedését a szurkolók és a biztonsági szolgálat hamar megállították.

A vendég szurkolók az elvonuláskor a közeli rendőrkapitányság előtt leültek és nem akartak tovább menni: Szabadságot társainknak- követelték a rendőrség előtt. Végül a menet elvonult az állomásra.

A mérkőzés után egy órával a Márka presszónál kellett a rendőrségnek intézkednie. Itt információink szerint arra haladó autókat dobáltak meg helyi szurkolók.

A rendőrség megyei szóvivője elmondta, hogy a mérkőzés előtt, alatt és után több alkalommal közbe kellett avatkozni a rendőröknek, akik kényszer intézkedéseket is foganatosítottak, tizenkét személyt előállítottak a közeli rendőrkapitányságon.

A DVSC hivatalos honlapján „Indokolatlan rendőri intézkedés Nyíregyházán!” címmel jelent meg egy cikk a mérkőzés előtt történtekről.
Az írásban a debreceni klub biztonsági igazgatója Képíró János tájékoztatta a mérkőzés előtt, az állomásról a stadionba való vonuláskor történt rendbontásról a DVSC honlapjának olvasóit. Szerinte három lovasrendőr indokolatlanul a debreceni konvoj közé száguldott, majd ütlegelni kezdték drukkereiket, akikre még könnygázt is fújtak. Képíró János kiemelte: szurkolóink erre semmilyen okot nem adtak.
A rendőrség szóvivője erre a felvetésére a következőket válaszolta: - Indokolt volt a közbeavatkozás.