A Spartacus benevezett az NB II.-be -2010.06.21.-
A klub tulajdonosi köre vasárnapi ülésén döntött a bajnoki év előkészítésének legfontosabb kérdéseiről: Brekk János lesz a vezetőedző.
A Nyíregyháza Spartacus FC eljutatta az MLSZ Versenybizottságához a következő bajnoki évre, az NB II.-re szóló nevezési okmányokat és az esedékes nevezési díjat is befizette.
Vasárnap a klubvezetés tulajdonosi értekezleten döntött a bajnoki év előkészítésének legfontosabb kérdéseiről.
A vezetőedzői teendők ellátásával megbízták Brekk Jánost, aki az elmúlt három évben pályaedzőként dolgozott az egyesületnél, tagja a klub tulajdonosi körének.
Brekk János az eddigi szakmai stábbal kíván tovább dolgozni, a mai napon tárgyal a munkatársaival.
A tulajdonosi kör meghatározta a játékosállomány kialakításának legfontosabb elveit is.
Az elsődleges cél, hogy olyan játékos kerete legyen a klubnak, amelynek komoly esélye van a bajnoki cím kivívására, a feljutásra. Emellett az is döntő szempont lesz egy-egy átigazolásról hozott döntés során, hogy melyik játékos iránt van komoly érdeklődés, mert a játékosok eladásából származó összegre szüksége van klubunknak az elmúlt bajnoki év pénzügyi lezárásához és az új bajnoki év megalapozásához.
A vasárnapi döntés alapján a bajnokságnak várhatóan 22 fős kerettel vág neki a klub. Az NB III.-as keret játékosai közül azokat, akik nem kerülnek be ebbe a keretbe kölcsön adná a Spartacus, lehetőleg másodosztályú együtteseknek.
Az átigazolások terén, az eddigiek alapján a legkomolyabb érdeklődés Fuad Bouguerra iránt mutatkozik. Jelenleg tárgyalásban áll a klubunk Győrrrel a csatár átigazolásának feltételeiről. Ha ezek a tárgyalások jól zárulnak, akkor az komoly segítséget jelenthet majd a játékos keret kialakításához. Akkor lehet dönteni arról, hogy hány külföldit tart meg a klubunk. A többi külföldi játékos hétfőn érkezik vissza, velük akkor tárgyalnak a további szerződési feltételekről.
Sindu Dosso – a kölcsönszerződése Vecsésen lejárt- és Bosnjak Predrag iránt a kecskeméti klub érdeklődik, ők a héten ott edzenek, és utána tárgyalhat a két klub az átigazolásukról.
Pákolicz Dávid kölcsönszerződése lejár, iránta az MTK érdeklődik, ott edz. Ha az MTK-val nem tudna megegyezni, akkor a klubvezetés Győrrel tárgyal a leigazolásáról.
Müller Zsolt nem marad a Spartacusnál.