A szakvezetés is eredményesebb nyitányt várt
Révész Attila elmondta lapunknak, hogy számára is érthetetlen volt, amikor néhány néző már az első percektől kezdve szidalmazta a játékosainkat.
Révész Attila a szpari.hu-nak elemzi a szombati meccsen látottakat:
- Jobb eredményt vártunk a csapattól, de be kell látnunk, hogy még össze kell kovácsolni az együttest. Azt gondolom, egy hét múlva a rajton már kiegyensúlyozottabb teljesítményre leszünk képesek.
Amit feltétlen el kell mondanom, hogy a játékosok közül többen is értetlenül fogadták a nézői reakciókat. Még alig kezdődött el a mérkőzés, és több játékosunkat is folyamatosan szidalmazták a kerítés mellől. Ez számomra is érthetetlen. Az újonnan érkezett játékosok mind szívesen, nagy kedvvel jöttek ide Nyíregyházára, és eddig jól is érezték magukat a csapatban, és a városban is. De az első tétmeccsen, alig hogy elkezdődött a találkozó, már azonnal szidták őket néhányan. Érthetetlen, és riasztó is a játékosainknak ez a tapasztalat.
A mérkőzésen történtekre visszatérve, az első negyed órában a vendégek erőszakosan letámadtak, és a csapatunk nem tudott erre kellően reagálni. Érezhető volt, hogy ketten is most ismerkednek a magyar mezőnnyel, és a csapat is most rázódik össze. Utána láthatóan megtaláltuk a ritmus, és egymás után vezettük a veszélyes támadásokat. Ezekből gólokat is szerezhettünk volna, de kimaradtak a lehetőségek.
A második félidőben más szerkezetben álltunk fel, de ezt a taktikát nem tudtuk pontosan megvalósítani. Kaptunk egy elkerülhető gólt, és utána már nem tudtuk feltörni a vendégek védelmét. A héten össze kell csiszolnunk a csapat játékát.
Az egyéni teljesítményeknél el kell mondani, hogy kevesen tudtak a csapatból az átlagosnál többet nyújtani. Takács és Bagoly a gól előtt nem értették meg egymást, mind a ketten közbeavatkozhattak volna. Takács kirúgásai sem voltak elég pontosak, és kicsit bizonytalannak éreztem, de biztos vagyok benne, hogy ennél jobban fog teljesíteni a bajnokságban. Perényi gyengén kezdett a mérkőzés elején, utána javult a teljesítménye, de nem tudott az átlag fölé emelkedni. Bagoly Gabi halványabb teljesítményt nyújtott, mint a legutóbbi előkészületi meccseken. Ambrusz Árpi még nincs olyan formában, mint ősszel, ő is gyengébben teljesített. Cornaci sem kezdett jól, de aztán megbízhatóan játszott, a támadásokba is besegített. Hegedüs Tibi sokat és jól dolgozott, de a második játékrészre elfáradt, ami érthető, hisz sérülés miatt kihagyott edzéseket. Ramos is nagyon sokat dolgozott, általában eredményesen is, de voltak pontatlanságai és néhány felesleges pörgetése. Azt gondolom, ha a tavaszi szezonban fokozatosan megismeri a magyar bajnokságot, és a hibáin is javít, egyre jobb játékot láthatunk majd tőle. Ha ő is úgy akarja, őszre kiemelkedő teljesítménnyel rukkolhat ki a magyar mezőnyben.
Szilágyi Norbi jól teljesített, különösen az első félidőben, a játék támadó és védekező részében is megvalósította, amit vártam tőle. Granát Balázsnál talán a túlzott bizonyítási vágy okozott gondot. Az első félidőben sokat ment, megjátszható volt, de a helyzeténél nem jó megoldást választott, és ez a második játékrészben is megismétlődött. Welton Silva jól megtartotta a labdákat, de neki sem sikerült gólt szereznie, még fizikálisan is kell javulnia. Dosso az első tétmérkőzésén is bizonyította, hogy nagyon erőszakos és lendületes csatár, de az ő játékában is voltak technikai hibák. Sajnos most a cserejátékosok nem tudtak pluszt adni a játékunkhoz.
- Jobb eredményt vártunk a csapattól, de be kell látnunk, hogy még össze kell kovácsolni az együttest. Azt gondolom, egy hét múlva a rajton már kiegyensúlyozottabb teljesítményre leszünk képesek.
Amit feltétlen el kell mondanom, hogy a játékosok közül többen is értetlenül fogadták a nézői reakciókat. Még alig kezdődött el a mérkőzés, és több játékosunkat is folyamatosan szidalmazták a kerítés mellől. Ez számomra is érthetetlen. Az újonnan érkezett játékosok mind szívesen, nagy kedvvel jöttek ide Nyíregyházára, és eddig jól is érezték magukat a csapatban, és a városban is. De az első tétmeccsen, alig hogy elkezdődött a találkozó, már azonnal szidták őket néhányan. Érthetetlen, és riasztó is a játékosainknak ez a tapasztalat.
A mérkőzésen történtekre visszatérve, az első negyed órában a vendégek erőszakosan letámadtak, és a csapatunk nem tudott erre kellően reagálni. Érezhető volt, hogy ketten is most ismerkednek a magyar mezőnnyel, és a csapat is most rázódik össze. Utána láthatóan megtaláltuk a ritmus, és egymás után vezettük a veszélyes támadásokat. Ezekből gólokat is szerezhettünk volna, de kimaradtak a lehetőségek.
A második félidőben más szerkezetben álltunk fel, de ezt a taktikát nem tudtuk pontosan megvalósítani. Kaptunk egy elkerülhető gólt, és utána már nem tudtuk feltörni a vendégek védelmét. A héten össze kell csiszolnunk a csapat játékát.
Az egyéni teljesítményeknél el kell mondani, hogy kevesen tudtak a csapatból az átlagosnál többet nyújtani. Takács és Bagoly a gól előtt nem értették meg egymást, mind a ketten közbeavatkozhattak volna. Takács kirúgásai sem voltak elég pontosak, és kicsit bizonytalannak éreztem, de biztos vagyok benne, hogy ennél jobban fog teljesíteni a bajnokságban. Perényi gyengén kezdett a mérkőzés elején, utána javult a teljesítménye, de nem tudott az átlag fölé emelkedni. Bagoly Gabi halványabb teljesítményt nyújtott, mint a legutóbbi előkészületi meccseken. Ambrusz Árpi még nincs olyan formában, mint ősszel, ő is gyengébben teljesített. Cornaci sem kezdett jól, de aztán megbízhatóan játszott, a támadásokba is besegített. Hegedüs Tibi sokat és jól dolgozott, de a második játékrészre elfáradt, ami érthető, hisz sérülés miatt kihagyott edzéseket. Ramos is nagyon sokat dolgozott, általában eredményesen is, de voltak pontatlanságai és néhány felesleges pörgetése. Azt gondolom, ha a tavaszi szezonban fokozatosan megismeri a magyar bajnokságot, és a hibáin is javít, egyre jobb játékot láthatunk majd tőle. Ha ő is úgy akarja, őszre kiemelkedő teljesítménnyel rukkolhat ki a magyar mezőnyben.
Szilágyi Norbi jól teljesített, különösen az első félidőben, a játék támadó és védekező részében is megvalósította, amit vártam tőle. Granát Balázsnál talán a túlzott bizonyítási vágy okozott gondot. Az első félidőben sokat ment, megjátszható volt, de a helyzeténél nem jó megoldást választott, és ez a második játékrészben is megismétlődött. Welton Silva jól megtartotta a labdákat, de neki sem sikerült gólt szereznie, még fizikálisan is kell javulnia. Dosso az első tétmérkőzésén is bizonyította, hogy nagyon erőszakos és lendületes csatár, de az ő játékában is voltak technikai hibák. Sajnos most a cserejátékosok nem tudtak pluszt adni a játékunkhoz.