A Szombathely ellen debütált a kezdőben -2009.11.15.-
Varga Krisztián a fiatal hátvédünk ősszel töltötte be huszadik évét. Az utolsó bajnoki mérkőzésen Szombathelyen, és a Fradi elleni Liga Kupa meccsen is végig pályán volt, és jóra értékelhető a teljesítménye.
- Több meccsen is újra ott voltál a kezdőben, hogy érzed most magad?
- Úgy tapasztaltam, hogy jó formába kerültem, és jobban megy a játék, mint korábban, jól érzem magam, de a győzelem hiányzott a bajnoki meccsen és a Liga Kupa meccsen is.
A Fradi elleni mérkőzésen ment jobban a játék, a támadásokba is bátrabban bekapcsolódtam, mert volt rá lehetőségem. Sikerült néhányszor helyzetbe hozni a csatárokat. Sajnálom, hogy egyikből sem lett gólpassz. Szerintem a Fradi ellen végig jobbak voltunk, de elől hiányzott valami a játékunkból, így rengeteg helyzetet elhibáztunk. A ZTE ellen ezen javítanunk kell és akkor sikeresek leszünk.
- Ősszel négyszer léptél pályára bajnoki meccsen. Háromszor csereként – kétszer a hajrában, egyszer az MTK ellen a szünetben- egyszer kezdőként szerepeltél. Ez utóbbi meccset a Haladás ellen végig is játszottad. Hogyan értékeled az őszi teljesítményedet.
- Fáradt vagyok, nagyon sokat dolgoztam, de örülök, hogy visszakerültem a kezdőbe. Sajnos az örömöm nem lehet felhőtlen, mert a csapat ősszel nem volt sikeres.