A szomszédból jött
A szomszédos romániai Szatmár megyéből, Nagykárolyból érkezett Nyíregyházára, de előtte a román élvonalat is megjárta Perényi.
Perényi Mihály Szabolcs a közeli Nagykárolyban született, de Bukaresten és Constancán át – a román első ligán keresztül- vezetett az útja Nyíregyházára. A szélső hátvéd az őszi bajnoki meccsekből egyet játszott végig, és még három meccsen kapott lehetőséget. A Liga Kupa sorozat első hat meccséről ellenben egy percig sem hiányzott. Az utóbbi két bajnokin azt a Cornacit helyettesítette, aki ősszel minden bajnokin ott volt. Ezúttal Perényi válaszol lapunk kérdéseire.
-Milyen volt a soproni meccs a REAC ellen?
- Jó meccset játszottunk, bár úgy érzem a bíró néhány szituációt szerintem nem jól ítélt meg. Nyerhettünk volna, és ki is kaphattunk volna, azt mondom egy jó eredményt értünk el.
- Második meccsen is jó teljesítményt nyújtottál. Ez azt jelentheti, hogy bent maradsz a kezdőben?
- Ezt majd meglátjuk. Jól kell dolgozni az edzéseken, és az edzők eldöntik, hogy játszok vagy sem.
- Mi változott az őszhöz képest, hisz ősszel ritkán kerültél a csapatba bajnoki meccsen, igaz a Liga Kupában a legtöbbet szerepeltél.
- Nem tudom, az is benne lehet, hogy amikor jöttem nem voltam tökéletes erőállapotban, még nem illeszkedtem be annyira a védelembe. Most sokkal jobban érzem magam, jobb erőben is, és a csapatban is.
- Végig csináltad a téli felkészülést, talán egyetlen edzésről sem hiányoztál. Szereted a kemény munkát?
- Végig csináltam, anélkül nem lehet jól dolgozni év közben és jó eredményt elérni.
- Hogy ítéled meg a saját teljesítményed két meccs után?
- Én ezt nem tudom megítélni, az edzők akik kintről nézik a játékot sokkal jobban látják.
- Révész Attila legutóbb a soproni meccs után elégedetten nyilatkozott a játékodról.
- Megpróbálok mindent megtenni, hogy jól felkészüljek, és jól teljesítsek a meccseken.
- Mit tartasz az erősségednek a játékban?
A legfontosabb, hogy fejben ott legyél a meccsen, arra koncentráljál, hogy mi történik, és hogyan reagálj erre. Ha erre koncentrálsz, akkor mindent könnyebben meg tudsz csinálni.
- Ha már emlegettük a REAC elleni meccset nem hagyhatjuk ki a kérdést, hogy mi történt az első gól előtt?
- Egy hosszú labda érkezett a Nyerges felé, én indultam, hogy elfejeljem. Úgy éreztem, hogy az enyém is lesz, akkor jött Dani, és összeütköztünk, Nyerges maradt állva, és kihasználta a lehetőséget.
- Nyár óta vagy a Szparinál, hogy érzed magad a csapatban és Nyíregyházán?
- Pár éve akartam már jönni Magyarországra, de nem sikerült. Most nagyon jól érzem itt magam. Jól érzem magam a csapatban is. Megkedveltem Nyíregyházát, a barátnőm is ide költözött. Közel vagyok Nagykárolyhoz, a szüleim és a családom is gyakran eljönnek a nyíregyházi meccsekre, hogy szurkoljanak a Szparinak.
-Milyen volt a soproni meccs a REAC ellen?
- Jó meccset játszottunk, bár úgy érzem a bíró néhány szituációt szerintem nem jól ítélt meg. Nyerhettünk volna, és ki is kaphattunk volna, azt mondom egy jó eredményt értünk el.
- Második meccsen is jó teljesítményt nyújtottál. Ez azt jelentheti, hogy bent maradsz a kezdőben?
- Ezt majd meglátjuk. Jól kell dolgozni az edzéseken, és az edzők eldöntik, hogy játszok vagy sem.
- Mi változott az őszhöz képest, hisz ősszel ritkán kerültél a csapatba bajnoki meccsen, igaz a Liga Kupában a legtöbbet szerepeltél.
- Nem tudom, az is benne lehet, hogy amikor jöttem nem voltam tökéletes erőállapotban, még nem illeszkedtem be annyira a védelembe. Most sokkal jobban érzem magam, jobb erőben is, és a csapatban is.
- Végig csináltad a téli felkészülést, talán egyetlen edzésről sem hiányoztál. Szereted a kemény munkát?
- Végig csináltam, anélkül nem lehet jól dolgozni év közben és jó eredményt elérni.
- Hogy ítéled meg a saját teljesítményed két meccs után?
- Én ezt nem tudom megítélni, az edzők akik kintről nézik a játékot sokkal jobban látják.
- Révész Attila legutóbb a soproni meccs után elégedetten nyilatkozott a játékodról.
- Megpróbálok mindent megtenni, hogy jól felkészüljek, és jól teljesítsek a meccseken.
- Mit tartasz az erősségednek a játékban?
A legfontosabb, hogy fejben ott legyél a meccsen, arra koncentráljál, hogy mi történik, és hogyan reagálj erre. Ha erre koncentrálsz, akkor mindent könnyebben meg tudsz csinálni.
- Ha már emlegettük a REAC elleni meccset nem hagyhatjuk ki a kérdést, hogy mi történt az első gól előtt?
- Egy hosszú labda érkezett a Nyerges felé, én indultam, hogy elfejeljem. Úgy éreztem, hogy az enyém is lesz, akkor jött Dani, és összeütköztünk, Nyerges maradt állva, és kihasználta a lehetőséget.
- Nyár óta vagy a Szparinál, hogy érzed magad a csapatban és Nyíregyházán?
- Pár éve akartam már jönni Magyarországra, de nem sikerült. Most nagyon jól érzem itt magam. Jól érzem magam a csapatban is. Megkedveltem Nyíregyházát, a barátnőm is ide költözött. Közel vagyok Nagykárolyhoz, a szüleim és a családom is gyakran eljönnek a nyíregyházi meccsekre, hogy szurkoljanak a Szparinak.