A tatabányaiak is győzelemben reménykednek

Mészáros Ferenc az FC Tatabánya edzője abban reménykedik, hogy csapata már összeszokottabb játékkal rukkol ki, és megtartja a három pontot.
NB I., 2. forduló július 28., szombat, 18.00, Tatabánya
FC Tatabánya – Nyíregyháza Spartacus
Vezeti: Veizer Roland (Tompos Zoltán, Berettyán Péter)

Információink szerint a tatbányai csapat is győzni szeretne. A város és megye napilapja tegnapi számában foglalkozott a mérkőzéssel, a következőket olvashattuk:
Labdarúgás
Szombaton 18 órától hazai pályán fogadja az FC Tatabánya a Nyíregyháza együttesét. A Vasas elleni fiaskó után győzelemmel szeretne bemutatkozni a csapat a hazai publikumnak. A hétfői napon továbberősödött a Bányász legénység, hiszen már a kerethez tartozik az egykori ferencvárosi nevelésű csatár Nógrádi Árpád is, aki az előző szezonban a Pécs együttesében játszott. A hétfői napon továbberősödött a Bányász legénység, hiszen már a kerethez tartozik az egykori ferencvárosi nevelésű csatár Nógrádi Árpád is, aki az előző szezonban a Pécs együttesében játszott. Játékos, vezető egyaránt örülne, ha minél többen a helyszínen szorítnának a csapatnak.

Telefonon megkerestük Mészáros Ferencet az FC Tatabánya vezetőedzőjét is:
- Ugyanúgy készülünk, mint máskor. Mivel tizenhárom új játékosunk van, ezért a legfontosabb feladatunk most még a csapatjáték, a taktika begyakorlása, tökéletesítése. A héten is erre fektettünk hangsúlyt. Ezért biztos vagyok benne, hogy szombaton már egységesebb csapatjátékot nyújtunk, mint az első fordulóban. Természetesen a nyíregyháziak ellen nagyon fontos lenne a három pont megszerzése. A vendég gárdánál is új csapat alakult, de azért kaptam információkat kollégáktól, nem lesz teljesen ismeretlen az ellenfél. A Nyíregyházi Spartacus ellen utoljára a 2003-2004-es szezonban játszott a Tatabánya, az NB I-B-ben. Akkor is én ültem a kispadon, és 2-1-re nyertünk a nyíregyházi stadionban, ami akkor nagyon jó eredménynek számított, most is ilyesmiben bizakodom- nyilatkozta Mészáros Ferenc a vendéglátóink vezetőedzője.

Az FC Tatabánya FC a múlt héten a Vasasnál vendégeskedett:
Vasas - Tatabánya 3-1 (2-1)
Budapest., Illovszky-stadion, 2500 néző, vezette: Szabó Sándor
Vasas: Németh - Balog, Kovács G., Unierzyski, Tóth A., Kincses, Somorjai, Németh N., Pavicsevics, Lázok, Kenesei K. Vezetőedző: Mészöly Géza.

Tatabánya: Polekszics - Farkas V., Dienes, Filó, Megyesi, Kriston,Ughy, Balogh Z. , Hajdú N., Takács M., Horváth P. Vezetőedző: Mészáros Ferenc. Gólszerző: Németh N. (4.), Kenesei K. (10.), Odrobéna (78.), ill. Kriston (14.). Csere: Somorjai helyett Rebryk (66.), Pavicsevics h Odrobéna (71.), Kincses h. B. Tóth (81.), ill. Ughy h. Ferenczi G. (38.), Takács M. h. Perez (a szünetben), Horváth P. h. Sándor I.