A tervek szerint készül a csapat

Révész Attilát a Nyíregyháza Spartacus klubmenedzserét arról kérdeztük, hogyan értékeli a felkészülésből eltelt időszakot?
- A második hét is a terveknek megfelelően alakult. Örülök annak is, hogy az orvosi vizsgálaton nagyon jó képet kaptunk a játékosok erőállapotáról. Kiderült, hogy az újonnan érkezett labdarúgók is nagyon jó állapotban vannak, Illyés és Lupascu fizikálisan a legjobbak közé tartoznak, de Kovács, Takács és Granát is a jól felkészült játékosaink táborát gyarapítja. Sokkal többet tudunk arról is, hogy a versenyidőszakban a mérkőzések közt milyen terhelést kaphatnak a játékosok. Az egyéni adottságokat figyelembe véve, részben a játékosokra szabott egyéni edzéstervek alapján dolgozhatunk majd tavasszal.
A múlt héten a fiúk a város melletti kabalási dombokon már megtapasztalhatták a felkészülési időszak nehézségeit. A most kezdődő héten már két előkészületi meccset is játszunk, de a hangsúly még továbbra is a fizikai felkészítésen lesz.
A múlt szombaton már lejátszottuk az első mérkőzést, most még csak egymás ellen. Azt tapasztaltam, hogy érezhető a kemény munka eredménye. Dinamikusabb lesz a játékunk. A taktikai elemek gyakorlását a jövő héten kezdjük majd el, de már az előkészületi meccseken is kipróbáljuk az új játékrendszert. Mindenképpen támadóbb szellemű focit akarunk. Ebben értelemszerűen benne lesz annak a lehetősége, hogy könnyebben kapunk majd gólt. Több új lehetőséget is ki akarunk próbálni, hogy akár meccs közben is változtathassunk a játékunkon. Az előkészületi meccseken már gyakran fogjuk alkalmazni a 4-3-3-as felállást. Az első pár mérkőzésen még sokat fogok cserélni. A későbbi találkozókon azok a játékosok kapnak majd több lehetőséget, akik most érkeztek. Az a cél, hogy az új játékosokat is minél jobban megismerjük. Ez nem jelenti azt, hogy elfeledkeztünk volna azokról, akik az ősszel helytálltak. De azt már tudjuk, hogy ők mire képesek- nyilatkozta Révész Attila.