A vendégek elvitték a pontokat
A Szpari most sem tudott nyerni a kék-fehérek ellen hazai pályán. Az MTK Kanta villanásából előnyt szerzett, a következő gól már eldöntötte a mérkőzés sorsát.
Nyíregyháza Spartacus–MTK Budapest 0–2 (0–1)
Soproni Liga, 27. forduló
Nyíregyháza, Városi Stadion, 3500 néző, vezette: Arany (Kelemen, Fehér)
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Zaleh (Zabos, 64.p.), Bagoly, Mboussi, Perényi –– George (Granát, 57.p.), Hegedűs (Vukadinovics, 74.p.), Lippai, Ramos, Miskolczi, – Dosso
Klubmenedzser: Révész Attila
MTK Budapest: Végh – Horváth L., Lambulics, Pintér, Pollák – Zsidai, Pátkai – Kulcsár (Szabó Á., 46.p.), Kanta J. Hrepka (Kecskés, 86.p) – Urbán
Vezetőedző: Garami József
Gól: Kanta J. (29. p.), Urbán (51. p.).
Sárga lap: Miskolczi (41.p), Pollák (41.p.), Ramos (52.p.), Zsidai (84.p.), Kecskés (90.p.)
Az első félórában a Szpari irányította a játékot, Révész Attila már az ellenfél térfelén agresszív letámadást várt a játékosaitól, ez megvalósult. A támadásinkban az ellenfél tizenhatosa közelében vagy azon belül, már nem volt igazi átütőerő. Az akcióink többször távoli lövésekkel zárultak, ezek közül Hegedűs bombája volt a legígéretesebb, de ezt Végh bravúrral kiütötte.
A sors fintora, hogy az ellenakcióból Kanta szerzett vezetést. A klubmenedzser a mérkőzés előtt azt hangsúlyozta, hogy a tizenhatosunk előtt nem szabad hibázni, mert azt azonnal megbünteti az éllovas. Ezt nem sikerült a elkerülni.
A második játékrész elején egy leshelyzet után hamar újabb gólt szerzett a fővárosi együttes. Ezzel el is döntötte a három pont sorsát. A Szparinak ekkor elfogyott a türelme, és az ilyen eredménynél szokásos képletet láthattuk, Bagoly Gabiék felívelésekből próbáltak helyzetbe kerülni, míg az MTK lassította, tördelte a játékot, várva a kontra lehetőségeket. Egy komoly gólszerzési lehetőségünk akadt, Granát szögletét Zabos fejelhette volna a hálóba. De a középpályásunk labdája oda ment, ahol Végh állt.
Révész Attila: - Játékban felvettük a versenyt az éllovassal. Azt vártam, hogy a vendég együttest majd nyomasztja a tét. Nem így történt, ők biztosan értékesítették a lehetőségeiket, ezzel kiérdemelték a három pontot. Az MTK fiataljai a számukra nagy tét ellenére is kitűnően összpontosítottak, megérdemlik, hogy elnyerjék a bajnoki címet.
Garami József: - Ezen a mérkőzésen a küzdelem dominált, a lehetőségeinkkel éltünk. Örülök, hogy a csapatom láthatóan talpra állt az angyalföldi vereség után!
Soproni Liga, 27. forduló
Nyíregyháza, Városi Stadion, 3500 néző, vezette: Arany (Kelemen, Fehér)
Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Zaleh (Zabos, 64.p.), Bagoly, Mboussi, Perényi –– George (Granát, 57.p.), Hegedűs (Vukadinovics, 74.p.), Lippai, Ramos, Miskolczi, – Dosso
Klubmenedzser: Révész Attila
MTK Budapest: Végh – Horváth L., Lambulics, Pintér, Pollák – Zsidai, Pátkai – Kulcsár (Szabó Á., 46.p.), Kanta J. Hrepka (Kecskés, 86.p) – Urbán
Vezetőedző: Garami József
Gól: Kanta J. (29. p.), Urbán (51. p.).
Sárga lap: Miskolczi (41.p), Pollák (41.p.), Ramos (52.p.), Zsidai (84.p.), Kecskés (90.p.)
Az első félórában a Szpari irányította a játékot, Révész Attila már az ellenfél térfelén agresszív letámadást várt a játékosaitól, ez megvalósult. A támadásinkban az ellenfél tizenhatosa közelében vagy azon belül, már nem volt igazi átütőerő. Az akcióink többször távoli lövésekkel zárultak, ezek közül Hegedűs bombája volt a legígéretesebb, de ezt Végh bravúrral kiütötte.
A sors fintora, hogy az ellenakcióból Kanta szerzett vezetést. A klubmenedzser a mérkőzés előtt azt hangsúlyozta, hogy a tizenhatosunk előtt nem szabad hibázni, mert azt azonnal megbünteti az éllovas. Ezt nem sikerült a elkerülni.
A második játékrész elején egy leshelyzet után hamar újabb gólt szerzett a fővárosi együttes. Ezzel el is döntötte a három pont sorsát. A Szparinak ekkor elfogyott a türelme, és az ilyen eredménynél szokásos képletet láthattuk, Bagoly Gabiék felívelésekből próbáltak helyzetbe kerülni, míg az MTK lassította, tördelte a játékot, várva a kontra lehetőségeket. Egy komoly gólszerzési lehetőségünk akadt, Granát szögletét Zabos fejelhette volna a hálóba. De a középpályásunk labdája oda ment, ahol Végh állt.
Révész Attila: - Játékban felvettük a versenyt az éllovassal. Azt vártam, hogy a vendég együttest majd nyomasztja a tét. Nem így történt, ők biztosan értékesítették a lehetőségeiket, ezzel kiérdemelték a három pontot. Az MTK fiataljai a számukra nagy tét ellenére is kitűnően összpontosítottak, megérdemlik, hogy elnyerjék a bajnoki címet.
Garami József: - Ezen a mérkőzésen a küzdelem dominált, a lehetőségeinkkel éltünk. Örülök, hogy a csapatom láthatóan talpra állt az angyalföldi vereség után!