A világítás javítása a héten várható -2010.04.06.-
Az elkövetkező napokban kerülhet sor a világítás hibaelhárítására.
A nyíregyházi Városi Stadion világításának meghibásodása miatt a Szpari pénteki bajnoki meccse elmaradt.
A Városi Stadionnak klubunk az egyik használója, míg üzemeltetője a Nyírsuli Kft. Mint azt az üzemeltetőtől megtudtuk, miután pénteken 18:56-kor a stadion világítása leállt, a műszaki hiba pontos okát még nem sikerült megállapítani.
A szakemberek eddig azt állapították meg, hogy a vészvilágítást biztosító UPS rendszer hibája miatt a digitális-vezérlő vészhelyzet kikapcsolás utasítást adott, és az egész világítórendszer működését letiltotta.
Egy óra múlva, amikor az UPS egység lehűlt, kézi vezérléssel sikerült visszakapcsolni a világítást, de húsz perc múlva újra kikapcsolt a vezérlő. Így a hiba elhárításáig a világítórendszer folyamatosan nem üzemeltethető.
A digitális vezérlőrendszer karbantartását-javítását a gyártó, a LISYS Zrt. végezheti. Mint megtudtuk a szakemberek várhatóan holnap elkezdik a hibakeresést.